REKLAMA

Do obsługi multimediów nie potrzebujecie niczego lepszego. Klawiatura Hykker Smart od jutra w Biedronce

Mój system SmartTV od lat wygląda następująco: obraz z desktopa wyświetlam na telewizorze i bardzo mi z tym dobrze. Pod warunkiem, że mam pod ręką wygodny kontroler.

06.12.2017 18.22
klawiatura bezprzewodowa hykker smart
REKLAMA
REKLAMA

I tak, wiem, mógłbym zmienić telewizor na taki z własnym systemem operacyjnym, ale tak się składa, że co chwilę mam zupełnie inne wydatki. Poza tym żaden SmartTV nie „uciągnie" gier z mojej biblioteki na Steam.

klawiatura bezprzewodowa hykker smart class="wp-image-641553"

Jedyny problem z moją konfiguracją jest taki, że raz na jakiś czas zdarzy mi się zgubić nadajnik do bezprzewodowego zestawu klawiatura + mysz, z którego korzystam podczas oglądania filmów.

Od dawna rozważałem przesiadkę na bezprzewodową klawiaturę z wbudowanym touchpadem, ale do tej pory nie mogłem znaleźć takiego urządzenia w niskiej cenie. Wtem, do testów otrzymałem klawiaturę Hykker Smart, którą od jutra kupicie w Biedronce za niecałe 80 zł.

Hykker Smart - klawiatura do zdalnego sterowania multimediami

klawiatura bezprzewodowa hykker smart class="wp-image-641541"

Co dostajemy za niecałe 80 zł? Hykker Smart to w całości plastikowa klawiatura. Jej jakość wykonania jest bardzo w porządku. Oczywiście, jak na mobilny sprzęt stworzony z myślą o wpisywaniu na nim krótkich poleceń. Jeśli szukacie czegoś do pisania dłuższych tekstów i codziennej obsługi komputera, to polecałbym poszukać czegoś innego. Najlepiej mechanicznego, ale to już taka moja fanaberia.

klawiatura bezprzewodowa hykker smart class="wp-image-641529"

Wbudowany touchpad zaskoczył bardzo pozytywnie swoją precyzją. Do tego ucieszyło mnie również to, że bez żadnych problemów radzi sobie z multidotykowymi gestami. Nie żebym jakoś strasznie często z nich korzystał, kiedy puszczam sobie produkcję Netflixa, leżąc na kanapie, ale da się.

Szkoda tylko, że producent - pomimo tego, że reklamuje klawiaturę Smart jako urządzenie do sterowania SmartTV - nie zdecydował się na ułatwienie dostępu do klawiszy funkcyjnych. Chodzi mi chociażby o kontrolę głośności, z której korzystam prawdopodobnie najczęściej. Żeby coś ściszyć, muszę skorzystać z kombinacji Fn + F4. Można by to zamienić, w taki sposób, żeby funkcje sterowania multimediami nie potrzebowały żadnej kombinacji. No ale od czego jest AutoHotkey albo SharpKeys...

Hykker Smart - czy warto?

klawiatura bezprzewodowa hykker smart class="wp-image-641550"
REKLAMA

Moim zdaniem, jak najbardziej tak. O ile szukacie urządzenia do zdalnego sterowania swoim centrum multimediów. Zarówno klawiatura, jak i wbudowany w nią touchpad nie sprawiają mi żadnych problemów w codziennym użytkowaniu. Dzięki temu, że sprzęt ten można fizycznie wyłączyć, nie zużywa on baterii (które są dołączone do zestawu) wtedy, kiedy nie powinien.

Do sterowania waszym telewizorem nie potrzebujecie niczego lepszego. Klawiatura bezprzewodowa Hykker Smart od jutra pojawi się w sklepach sieci Biedronka do kupienia za niecałe 80 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA