Kalendarz świąteczny - Huawei Matebook X

Lokowanie produktu

Znaleźć dobry ultrabook z Windowsem 10, nawet na wysokiej półce cenowej, to nie jest prosta sprawa. Trudno o maszynę, która wszystko robi dobrze – zawsze pojawia się jakieś „ale”, przez które musimy godzić się na kompromis. Inaczej jest z Huawei Matebook X.

07.12.2017 11.01
Kalendarz świąteczny – Huawei Matebook X

Niewielki, lekki i ultramobilny laptop od Huawei odhacza wszystkie punkty na liście wymagań, jakie możemy postawić przed nowoczesnym ultrabookiem.

Przede wszystkim, jest niebywale mobilny. Zmieści się do każdej torby czy plecaka, a jego masa wynosi ledwie 1,05 kg, więc trudno nawet poczuć, że mamy go przy sobie.

Pomimo filigranowych gabarytów producentowi udało się zmieścić do Matebooka X 13-calowy wyświetlacz. To fantastyczny ekran o rozdzielczości 2160 x 1440 i nietypowych proporcjach 3:2, które dają nam więcej miejsca do pracy i pozwalają wygodniej ustawić dwa okna obok siebie.

Matebook X ma też najwyższej klasy urządzenia wskazujące – gładzik to absolutna czołówka maszyn z Windowsem, a klawisze mają idealny rozmiar i skok. Pisanie na nich to czysta przyjemność.

I naprawdę niewiele jest na rynku laptopów (nie tylko tak niewielkich), które miałyby lepsze głośniki od Huawei Matebook X – optymalizacja Dolby Atmos zrobiła swoje i przetworniki umieszczone nad klawiaturą grają głośniej, pełniej i po prostu lepiej od większości rywali.

Wisienką na torcie jest kompletnie bezgłośna praca urządzenia (Matebook X nie ma wbudowanego wiatraka) i bardzo dobry czas pracy na jednym ładowaniu - spokojnie możemy liczyć na 8 godzin pracy z dala od gniazdka.

A to wszystko w naprawdę gustownym, eleganckim opakowaniu i aluminiowej obudowie, która zniesie próbę czasu.

Huawei Matebook X przekonuje też… ceną.

Patrząc na to, jak wiele Huawei Matebook X robi dobrze, aż trudno uwierzyć w jego cenę. Za wariant z procesorem Intel Core i5, 8 GB RAM-u i SSD o pojemności 256 GB zapłacimy ledwie 4799 zł. Znacznie mniej, niż za dowolny inny ultramobilny komputer o takich możliwościach.

Jeśli chodzi o tę kategorię urządzeń, trudno o lepszą propozycję.

Więcej o Huawei Matebook X dowiecie się z naszych materiałów:

Pssst… szukasz innych prezentów pod choinkę? Zatem zajrzyj do naszego Poradnika Świątecznego. Blogerzy Spider’s Web przygotowali w nim listę polecanych przez siebie gadżetów, które warto podarować najbliższym.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze