REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Świetny pomysł Instagrama - od teraz łatwiej skomentujesz każde zdjecie. O ile poczekasz

Jeżeli twoje zdjęcia na Instagramie zbierają niewiele komentarzy, po najnowszej zmianie w aplikacji może się to zmienić.

22.12.2017
11:18
instagram
REKLAMA
REKLAMA

Gdyby się nad tym zastanowić, Instagram ma naprawdę świetnie wymyślony sposób lajkowania zdjęć. Wystarczy podwójne dotknięcie fotografii, żeby ją polubić. Czasami robię to odruchowo na Facebooku i dziwię się, że w tym serwisie nie wywołuje to żadnej reakcji.

Z drugiej strony, system komentarzy na Instagramie działa bardzo przeciętnie, zwłaszcza w porównaniu z Facebookiem, który w każdy możliwy sposób zachęca do dodania komentarza.

Teraz komentarze na Instagramie możesz dodać bez przechodzenia na stronę zdjęcia.

Instagram właśnie testuje nowość, którą jest pole dodawania komentarza tuż pod zdjęciem. Jest ono widoczne bezpośrednio na stronie głównej, w strumieniu zdjęć. Dotychczas, aby dodać komentarz, trzeba było otworzyć stronę z komentarzami poprzez kliknięcie opisu lub przycisku „Zobacz wszystkie komentarze”. A jak wiemy, w dzisiejszych czasach rozleniwiony konsument woli przewijać, niż klikać.

Teraz na Instagramie pole dodawania komentarza widać bezpośrednio pod zdjęciem. Ma to dwie zalety: po pierwsze umożliwia szybsze dodanie komentarza, a po drugie przy jego pisaniu widzimy wyżej zdjęcie, które komentujemy. Wcześniej nie było takiej możliwości w aplikacji.

System ma ciekawy sposób działania. Pole do zostawienia komentarza pojawia się dopiero po chwili patrzenia na zdjęcie. Jeśli jakaś fotografia przykuła naszą uwagę na kilka sekund, pojawi się pod nią nowe pole zachęcające do dodania komentarza. Założenia są dobre, bo dzięki temu okienka z komentarzami nie zajmują niepotrzebnie miejsca pod każdym zdjęciem. Okienko mogłoby jednak pokazywać się trochę szybciej - obecnie trzeba przyglądać się zdjęciu kilka sekund.

Nowy system jest na razie testowany na wybranej grupie osób. Ja już go widzę.

REKLAMA

Ta funkcja może nie być nowością dla użytkowników Instagrama na iOS, ponieważ jest tam testowana już od miesiąca. Jest więc szansa, że widziałeś ją wcześniej. Teraz testy nowego systemu komentowania ruszają na Androidzie.

To pozytywna zmiana, która zachęca użytkowników do komentowania zdjęć. Jeżeli przełoży się to na większą liczbę interakcji pod naszymi zdjęciami, to znaczy, że system spełnia swoje zadanie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA