REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Call of Duty w Polsce. Infinity Ward Poland otwiera biuro w Krakowie

Jedni z twórców serii Call of Duty tworzą nowy oddział w Polsce. Infinity Ward Poland na swoją siedzibę wybrało Kraków.

Call of Duty Infinity Ward Poland
REKLAMA
REKLAMA

Polska jest coraz bardziej rozpoznawalna na światowej scenie gamingowej. Za sprawą sukcesu gier Wiedźmin 3 od CD Projekt RED i This War of Mine od 11 bit studios oraz corocznych finałów IEM Extreme Masters w Katowicach, o naszym kraju w kontekście gier wideo jest coraz głośniej.

W Polsce będą pracować osoby odpowiedzialne za serię Call of Duty.

Powstał nowy oddział istniejącego od 2002 roku studia Infinity Ward, które od 2003 roku należy do Activision. W dorobku firmy znajduje się pierwsza odsłona Call of Duty oraz liczne kontynuacje.

Infinity Ward ma w swoim koncie Call of Duty 2, Call of Duty 4: Modern Warfare, Call of Duty: Modern Warfare 2, Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Ghosts I Call of Duty: Infinite Warfare.

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością ogłoszenia, że rozwijamy nasz potencjał jako developera wraz z otwarciem Infinity Ward Poland. Budujemy światowej klasy studio R&D, które skorzysta z lokalnej kultury kreatywnego tworzenia gier i talentów jakie oferuje Polska. To rozszerzenie działalności przyczyni się do dalszego utrwalania naszej pozycji jako jednego z najbardziej zaangażowanych i uhonorowanych zespołów w branży gier. Czekamy z niecierpliwością na wspaniałe dokonania, które będą dzięki temu naszym udziałem - Dave Stohl, Studio Head w Infinity Ward.

Gdzie będzie się mieścić Infinity Ward Poland?

Biuro nowego lokalnego oddziału studia Infinity Ward Poland otwiera się nie w stolicy, a w Krakowie. W naszym kraju mają pracować programiści zajmujący się badaniami i rozwojem. Będą współpracować z Infinity Ward Los Angeles.

Szefem polskiego oddziału Infinity War został Michał Drobot, który do tej pory piastował stanowisko Principal Rendering Engineer w Infinity Ward Los Angeles. Pojawiło się też oficjalne konto Infinity Ward Poland w serwisie Twitter.

Co dalej z Call of Duty?

REKLAMA

Jestem niezmiernie ciekaw, w jakim kierunku pójdzie seria Call of Duty od Infinite Ward. Obecnie studio odpowiedzialne za wykreowanie tej marki jest jedną z trzech firm pracujących nad cyklem obok Treyarch i Sledgehammer Games, które wydają kolejne gry na zmianę.

Słabe przyjęcie poprzedniej gry z cyklu i powrót do przeszłości w postaci Call of Duty: WW2 od Sledgehammer Games, po sukcesie Battlefield 1  Electronic Arts sprawiają, że los sequeli Call of Duty: Infinite Warfare jest niepewny i niewykluczone, że Infinite Ward z pomocą polskiego oddziału stworzy coś zupełnie nowego.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA