1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei MediaPad M3 Lite w pigułce. To multimedialny tablet na każdą kieszeń

Lokowanie produktu

W polskich sklepach pojawił się nowy tablet z Androidem. To Huawei MediaPad M3 Lite, który oferowany jest w podejrzanie niskiej cenie. Nie dajcie się jednak zwieść, oferuje on znacznie więcej, niż sugerują pozory.

12.12.2017
16:56
huawei mediapad m3 lite cechy

Od lat wśród entuzjastów elektroniki użytkowej krąży wiele niewybrednych acz całkiem zasłużonych żartów na temat tabletów z Androidem. Przez lata urządzenia te od większości producentów oferowały komfort i jakość daleką od satysfakcjonującej. Zdarzają się jednak wyjątki, ale te z kolei kosztują bardzo wiele.

Tymczasem MediaPad M3 Lite zaskoczył mnie wielokrotnie. Tablet ten, choć kupić go można w cenie oscylującej wokół tysiąca złotych, oferuje funkcjonalność i jakość znaną z zauważalnie droższych urządzeń. Oto kluczowe cechy najnowszego urządzenia Huawei, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru naszego następnego tabletu.

Huawei MediaPad M3 Lite, poza kartą sieciową Wi-Fi, zawiera w sobie również wydajny modem LTE. Nie trzeba więc szukać zasięgu jakiejś sieci bezprzewodowej, by móc z niego wygodnie korzystać. Jakby tego było mało, jego modem obsługuje nie tylko pobieranie danych, ale również połączenia głosowe.

huawei mediapad m3 lite class="wp-image-641400"

Tablet posiada 10-calowy wyświetlacz Full HD wysokiej klasy. Ekran ten zapewnia znakomitą reprodukcję kolorów, bardzo wysoki kontrast i bardzo równomierne podświetlenie obrazu. Filmy i ilustrowane magazyny wyglądają na nim rewelacyjnie.

huawei mediapad m3 lite cechy class="wp-image-641403"

Producent zadbał o wszystko. Nawet aparat fotograficzny, relatywnie mało istotna część urządzenia tego typu, oferuje bardzo przyzwoitą jakość wykonywanych zdjęć.

huawei mediapad m3 lite cechy class="wp-image-641406"

Huawei MediaPad M3 Lite jest lekki i smukły.

Ma 460 g masy i 7,1 mm grubości. W efekcie nie męczy dłoni, nawet gdy korzystamy z niego przez dłuższy czas, jest dobrze wyważony i zmieści się nawet do wąskiej kieszonki w torbie podróżnej.

huawei mediapad m3 lite cechy class="wp-image-641409"

Wydajność jego podzespołów pozwala na więcej niż tylko komfortowe korzystanie z Netfliksa czy Spotify. Jego procesor, pamięć operacyjna i zmodyfikowany Android umożliwiają komfortową pracę z aplikacjami, w tym z wieloma równocześnie na nim uruchomionymi.

huawei mediapad m3 lite cechy class="wp-image-641412"

Jego głośniki, zaprojektowane wspólnie z firmą Harman/Kardon, to jedne z najlepszych jakie testowaliśmy w tabletach. Zapewniają głębię dźwięku, przestrzeń a nawet głęboki bas.

huawei mediapad m3 lite cechy class="wp-image-641415"

Akumulator, choć niskiej pojemności, pozwoli na ponad 11 godzin ciągłej pracy bez konieczności podłączania tabletu do ładowarki. To zasługa dobrze dobranych podzespołów i odpowiedniego dostrojenia systemu operacyjnego do sprzętu.

huawei mediapad m3 lite cechy class="wp-image-641418"

Huawei MediaPad M3 Lite oferuje idealny stosunek możliwości do ceny.

huawei mediapad m3 lite cechy class="wp-image-641421"

Na pewno nie jest to najlepszy tablet na rynku. Nie ma wydajnego układu graficznego, przez co te najbardziej rozbudowane gry wideo nie będą na nim działać najlepiej. Na rynku dostępne są też urządzenia jeszcze smuklejsze z jeszcze lepszymi wyświetlaczami. MediaPad M3 Lite kosztuje jednak około tysiąca złotych, a jego możliwości i jakość wykonania wskazują, że aspiruje on do rywalizacji ze znacznie droższymi urządzeniami tego typu. Biorąc pod uwagę jego cenę, to jedno z najlepszych urządzeń tego typu w sprzedaży. A kto wie, czy nie najlepsze.

Lokowanie produktu
Najnowsze