REKLAMA

Koboldy i katakumby. W Hearthstone wybierzemy się na podziemną wyprawę

Nazwa nowego, zapowiedzianego na 8. grudnia dodatku do Hearthstone to Koboldy i katakumby czyli w oryginale Kobolds and Catacombs. Sam tytuł dodatku bardzo mi się podoba, bo jest żartem z systemu, który jest ojcem wszystkich gier: Dungeons & Dragons.

07.12.2017 08.32
Koboldy i katakumby. Dodatek do Hearthstone zabierze nas do podziemi
REKLAMA
REKLAMA

Co nas czeka w nowym dodatku? Jak zwykle w Hearthstone, Blizzard miesza treści płatne i darmowe, dając użytkownikom którzy nie chcą płacić spróbować nowych funkcji.

Pierwszą ciekawą rzeczą, która pojawi się po 8. grudnia, jest tryb walki Podziemne wyprawy. Jest to darmowy tryb - będzie dostępny dla każdego gracza Hearthstone. Inspirowana grami RPG rozgrywka polega na zagłębianiu się w 48 unikalnych lochów (przepraszam, katakumb), w których walczymy z coraz mocniejszymi bossami. Po pokonaniu każdego z nich nasza (przeznaczona tylko dla tej rozgrywki) talia rośnie w siłę, a decyzja, jakie dodać do niej karty, należy do nas. Po pokonaniu ostatniego z bossów danego poziomu czeka nas nagroda. Co jednak jeśli polegniemy? Tutaj kolejny ukłon w stronę miłośników klasycznych RPG: tryb ten wyposażony jest w tzw. perma-death - śmierć kończy się porażką całej wyprawy do katabumby. Dzięki elementowi losowości, każda rozgrywka w trybie Podziemnej wyprawy będzie inna.

 class="wp-image-641706"

Nie ma rozszerzenia do Herthstone bez nowych kart.

Tych będzie aż 135, a 50 pakietów tych kart otrzymamy, kupując dodatek. Wśród nowych kart znajdują się kamienie mocy - są to karty, których cechy wzrastają gdy znajdują się w naszej ręce, o ile wykonamy odpowiednie czynności.

Oprócz kamieni mocy, w dodatku pojawią się legendarne bronie klasowe - i to nie tylko dla klas które mogły dotąd dzierżyć bronie, ale dla każdej z występujących w grze klas.

 class="wp-image-641703"

Kolejną, znów inspirowaną zasadami D&D mechaniką jest identyfikacja kart. Niezidentyfikowane karty nie mają do końca ustalonych cech - zyskują one dodatkowe charakterystyki w momencie ich zagrania.

Nie byłoby porządnej RPG-owej drużyny bez rekrutacji - jest to kolejna z nowych czynności dodatku. Karty ze słowem kluczowym Rekrutuj przywołują stronników z twoje talii.

Blizzard przyzwyczaił nas do zabawnych piosenek w trailerach do dodatków do swojej karcianki. Jednak polskie wersja często brzmiały blado w porównaniu do oryginału. Jednak w przypadku Koboldów i katakumb, polska wersja brzmi moim zdaniem lepiej od angielskiej. Posłuchajcie, a będziecie nucić ją do wieczora.

REKLAMA

W nowy dodatek do Hearthstone zatytułowany Kobolds and Catacombs zagramy już 8. grudnia. Z trailerem wiąże się mała niespodzianka - jeśli masz okulary 3D (takie stare, czerwono niebieskie), to trójwymiarową wersję filmiku obejrzysz tutaj.

Aktualizacja: Dodatek jest już dostępny na europejskich kontach, mimo że wciąż jest 7. grudnia!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA