REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowa lekka aplikacja Google Maps Go to Mapy Google okrojone z najlepszych funkcji

Lekkie, szybkie i oszczędne aplikacje dla Androida kuszą, tym bardziej, jeśli tworzy je sam Google. W przypadku odchudzonej wersji Google Maps lepiej jednak zostać przy dużym wydaniu.

13.12.2017
14:57
Nowa lekka aplikacja Google Maps Go to Mapy Google okrojone z najlepszych funkcji
REKLAMA
REKLAMA

Files Go, Google Go, a teraz Google Maps Go - amerykański gigant udostępnia coraz więcej lekkich programów, tworzonych z myślą o Androidzie Go i mniej wydajnych sprzętach. Dziś do Google Play trafiły Mapy Google Go, których wprawdzie oficjalnie pobrać nie możemy, ale i tak możemy je przetestować.

Czym są Google Maps Go?

Maksymalnie odchodzonym odpowiednikiem dobrze nam znanych Map Google. Niestety odchudzenie zaszło tak daleko, że mały jest sens korzystania z nich.

 class="wp-image-645615"

Na pierwszy rzut oka nie jest źle. Interfejs aplikacji jest znajomy i delikatnie uproszczony, czego można się było spodziewać. Bez problemów możemy przeglądać mapę, zlokalizować się na niej, a także wyszukiwać konkretnych punktów. Obsługiwane są też niezbędne informacje na temat miejsc - np. numery kontaktowe, godziny otwarcia, opinie oraz zdjęcia.

 class="wp-image-645627"

Z łatwością, w znany sposób, wyznaczymy też trasę do dowolnego miejsca - obojętnie, czy podróżujemy samochodem, transportem publicznym (z opcją ustawienia czasu wyjazdu), na piechotę czy rowerem. Wyświetlone zostaną też dane dotyczące aktualnego ruchu drogowego.

Czego więc brakuje?

Problem zaczyna się dopiero w momencie, kiedy chcemy uruchomić nawigację. Tej... po prostu nie ma. Google Maps Go jest w stanie pokazać nam wszystkie manewry na trasie, jest w stanie pokazać naszą lokalizację na niej, ale o komendach głosowych czy np. informacjach o skręcie w danej chwili już nie zostaniemy poinformowani.

 class="wp-image-645621"

W najlepszym wypadku sprawdzi się więc przy przeglądaniu mapy, wyszukiwaniu punktów i może przy nawigacji pieszej albo jeździe komunikacją miejską (są wszystkie niezbędne dane i rozpiska).

 class="wp-image-645630"

Poza opcją nawigacji zniknęła też większość odrobinę mniej kluczowych opcji, jak np. pobieranie map do pamięci urządzenia czy udostępnianie lokalizacji. Tak, Google Maps Go to przede wszystkim Maps i niewiele więcej.

Warto?

Niespecjalnie. Tym bardziej, że aplikacji nie można tak po prostu pobrać ze sklepu Google Play - nie jest zgodny z właściwie żadnym urządzeniem na rynku. Jeśli jednak mimo wszystko chcecie przetestować lekkie Mapy Google, serwis Android Police znalazł na to receptę. Wystarczy wprowadzić ten adres w Chrome dla Androida, a następnie dodać taką kartę do ekranu głównego.

REKLAMA
 class="wp-image-645633"

Efekt będzie dokładnie taki sam, jak gdybyście zainstalowali Google Maps Go na swoim telefonie. Pytanie tylko: po co?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA