REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Facebook Messenger Kids to specjalna wersja komunikatora dla dzieci poniżej 13 roku życia

Facebook przygotował aplikację dla dzieci, z której najbardziej ucieszą się ich rodzice. To specjalna wersja komunikatora Messenger Kids.

04.12.2017
15:52
facebook messenger kids
REKLAMA
REKLAMA

Jeżeli jesteś rodzicem i rozważasz zakup pierwszego smartfona dla swojego dziecka, Messenger Kids może być jedną z pierwszych aplikacji, które warto będzie w nim zainstalować. To zupełnie nowa wersja komunikatora skierowana do najmłodszych, czyli do dzieci w wieku poniżej 13 lat. Do korzystania nie wymaga posiadania konta na Facebooku, które można założyć dopiero od 13. roku życia.

Messenger Kids to aplikacja bez reklam, bez zbierania danych dla reklamodawców, bez jakichkolwiek płatności wewnątrz aplikacji.

Najważniejsze jest nie to, co oferuje Messenger Kids, tylko to, czego w nim zabrakło. Nie znajdziemy w nim żadnych reklam, a dodatkowo Facebook obiecuje, że nie zbiera danych reklamowych bazujących na zachowaniach dzieci. W aplikacji nie pojawią się też żadne płatności.

A co potrafi aplikacja? Wzorem dorosłego Messengera, jest to komunikator do rozmów tekstowych i wideorozmów, przy czym wliczają się w to również rozmowy grupowe.

Aplikacja mocno skupia się na dodatkach dla najmłodszych, czyli filtrach na twarze, naklejkach, emoji, czy efektach dźwiękowych, które możemy dodawać do rozmów. Aplikacja umożliwia przesyłanie zdjęć i filmów, a także GIF-ów. Co ważne, wśród wbudowanych GIF-ów nie znajdziemy żadnych obrazków nieodpowiednich dla dzieci.

Rodzic ma kontrolę nad tym, z kim rozmawia jego dziecko.

facebook messenger kids class="wp-image-639849"

Konto w Messenger Kids jest powiązane z kontem facebookowym rodzica. Rodzic nie może podglądać rozmów, ale może decydować o tym, z kim będzie rozmawiać jego dziecko. Messenger Kids pozwoli na kontakt tylko z zaakceptowanymi przez rodzica kontaktami, a więc nieznajome osoby nie będą mogły wysyłać wiadomości do dzieci.

Jeśli rodzic zaakceptuje rozmówcę, rozmowy będzie można prowadzić między platformami Messenger Kids a zwykłym Messengerem.

Podglądowa wersja aplikacji ruszyła w Stanach Zjednoczonych.

facebook messenger kids class="wp-image-639846"

Messenger Kids debiutuje w wersji preview tylko na iOS (iPhone, iPad i iPod Touch) i tylko w Stanach Zjednoczonych. Facebook obiecuje, że w ciągu najbliższych miesięcy aplikacja trafi też do Amazon App Store i sklepu Google Play.

Znając historię facebookowych nowości, można założyć, że aplikacja będzie stopniowo trafiać na kolejne rynki.

REKLAMA

Czy na pewno tylko dla dzieci?

Patrząc z punktu budowania wizerunku, Messenger Kids to świetny ruch Facebooka. Aplikacje dbające o bezpieczeństwo maluchów w sieci zawsze są bardzo dobrym pomysłem. Z drugiej strony, ciekaw jestem czy pozbawiony reklam z Messengera nie zacznie przyciągnie dorosłych, którzy chcą lepiej zadbać o swoją prywatność.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA