REKLAMA

Święta będą bez prezentów. Kurierzy DHL strajkują w Warszawie

Jeśli nadal czekacie na kuriera DHL, który spóźnia się z waszym świątecznym zamówieniem, to mamy złą wiadomość. Możecie się nie doczekać.

22.12.2017 11.55
dhl problem
REKLAMA
REKLAMA

Jak udało nam się ustalić, kurierzy firmy DHL nie wyjechali dziś rano do pracy. Zamiast tego postanowili zastrajkować przed siedzibą swojego pracodawcy przy ul. Osmańskiej 2 w Warszawie.

Protest kurierów DHL w Warszawie: chodzi o ciężkie warunki pracy

dhl strajk warszawa class="wp-image-652765"
Ochrona nie wpuściła nas na teren sortowni DHL.

Nadmiar przesyłek, niemożliwe terminy ich dostarczania i ogromna presja ze strony centrali to główne przyczyny dzisiejszego strajku.

Kurierzy poproszeni przez nas o komentarz w tej sprawie nie chcieli podawać swoich nazwisk. Pozwoliliśmy sobie przytoczyć wypowiedzi kilku z nich:

Presja, kiepskie wynagrodzenie, natłok zleceń tuż przed Świętami - jednym słowem: katastrofa.

12:00 - kurierzy wrócili do pracy

dhl strajk warszawa class="wp-image-652759"
Pierwsze samochody z przesyłkami zaczęły wyjeżdżać z sortowni DHL ok. godz. 12

Firmie DHL udało się widocznie udało się dojść do porozumienia z kurierami. Ok. godziny 12:00 wszystko zaczęło powoli wracać do normy. Kurierzy zaczęli ładować paczki do swoich samochodów i wyjeżdżać w teren.

Poprosiliśmy DHL o komentarz w tej sprawie, oto on:

REKLAMA

Kilkugodzinne opóźnienie na pewno nie pomoże w dostarczeniu świątecznych zamówień do warszawskich klientów. Jeśli czekacie na kuriera DHL musicie niestety uzbroić się w cierpliwość i... mieć nadzieję, że będziecie w gronie szczęśliwców, którzy otrzymają swoją paczkę jeszcze przed Świętami.

Kurierzy zapowiedzieli, że jutro planują powtórzyć protest.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA