Gry  / News

Microsoft robi to dobrze. Genialna animacja pokazuje, jak działa 4K i HDR na konsoli Xbox One X

120 interakcji
dołącz do dyskusji

Standard obrazu 4K oraz technologia HDR to nazwy, które padają na Spider’s Web niezwykle często. Niestety, większość czytelników wciąż nie ma sposobności, aby na zobaczyć, jak oba rozwiązania wpływają na jakość obrazu. Microsoft wpadł jednak na świetny pomysł.

Na co dzień gram na PlayStation 4 Pro. Tak mocno przyzwyczaiłem się już do renderowania szachownicowego pod 4K oraz efektu HDR, że obraz na zwykłych wyświetlaczach wydaje mi się po prostu gorszy. Kiedy jednak rozmawiam o tym z redakcyjnymi kolegami, pojawiają się problemy. Same słowa nie wystarczą, by zobrazować różnice. „Bielsza biel“, „lepszy kontrast“ czy „gładsze krawędzie“ to zbyt ogólne frazesy, które nie wystarczają, aby przekonać moich rozmówców do 4K i HDR. Najlepiej byłoby zestawić ze sobą dwie konsole podłączone do dwóch telewizorów i szczegół po szczególe wskazywać różnice.

Przed podobnym problemem stanął Microsoft, reklamując ulepszoną konsolę Xbox One X. Natywne 4K i HDR to jedne z głównych argumentów przemawiających za wzmocnionym modelem. Problem polega na tym, jak pokazać potencjalnym klientom dobrodziejstwa wynikające z nowych standardów. Wszakże większość konsolowych graczy wciąż posiada wyświetlacze FHD bez szerokiego zakresu jasności. W Microsofcie stworzyli więc interaktywną animację, która w czasie rzeczywistym pozwala bawić się rozdzielczością 4K, technologią HDR oraz wbudowanym dekoderem dźwięku przestrzennego.

Animacja Insekty zadebiutuje wraz z premierą konsoli Xbox One X. Jej próbka jest już do zobaczenia w YouTube.

Trójwymiarowa, renderowana w czasie rzeczywistym animacja pozwala na zmianę parametrów rozdzielczości, dźwięku oraz zakresu jasności. Wciskając odpowiednie przyciski na kontrolerze możemy w czasie rzeczywistym zobaczyć i ocenić różnice wynikające z dobrodziejstw takich rozwiązań jak 4K, przestrzenna scena czy HDR. Wystarczy, że nowy Xbox One X zostanie podłączony w sklepie do telewizora UHD HDR, a każdy zainteresowany sam może sprawdzić, o co w tym wszystkim chodzi.

Oczywiście statyczny film wyświetlany na ekranie laptopa to jedynie namiastka prawdziwej prezentacji możliwości Xboksa One X. Zajawka animacji ma tylko zarysować wstępne różnice między technologiami. Pokazać, co Microsoft chciał osiągnąć, wydając Insekty na premierę konsoli Xbox One X. Ta ma miejsce właśnie dzisiaj, 7 listopada 2017 roku.

Czytaj również: Konsola, która ma wszystko bardziej. Xbox One X – recenzja

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst