Gry  / News

Nareszcie można kupować gry w prezencie na konsolach Xbox One

Na tę nowość czekaliśmy za długo. Jednak jak to mawiają: lepiej późno niż wcale. Microsoft Store, podobnie jak większość innych cyfrowych sklepów, pozwala już na kupowanie gier w prezencie.

Czego nie ma Microsoft Store, co mają inne konkurujące z nim sklepy? Jednym z kluczowych braków był brak możliwości kupienia komuś gry w prezencie. Do tej pory musieliśmy znajomemu albo kupić grę na płycie, albo kartę prepaid ze złotówkami, by obdarowana osoba sama mogła sobie kupić wymarzoną grę. Od dziś, a właściwie od wczoraj, to się zmienia.

Microsoft Store na konsolach Xbox One otrzymał aktualizację, dzięki której możemy kupować znajomym gry w prezencie. Mogą to być zarówno nasi znajomi z sieci Xbox Live, jak i dowolna inna osoba posiadająca Konto Microsoft.

Jak kupić upominek w formie gry w Microsoft Store na konsolach Xbox One?

To bardzo proste. Na początku należy otworzyć Microsoft Store na konsoli Xbox One i wybrać grę, którą chce się kupić danej osobie. Pojawi się nowy przycisk do wyboru:

Xbox One gra jako upominek

Konsola następnie zapyta o to komu chcemy wręczyć upominek. Mamy dwie opcje do wyboru: nasz znajomy z Xbox Live lub inna osoba posiadająca Konto Microsoft:

Xbox One gra jako upominek

Wybieramy więc to, co nas interesuje i uiszczamy opłatę za grę. Można posłużyć się kartą płatniczą, środkami przedpłaconymi lub PayPalem. Obdarowana osoba otrzyma wiadomość pocztową z kluczem do gry, który musi ręcznie wpisać w Microsoft Store w opcji Wpisz kod. Niestety z jakiegoś względu gra nie może automatycznie przypisać się do obdarowywanego konta.

Uwaga. To ważna informacja, którą Microsoft pisze drobnym drukiem przy zakupie: gra zadziała tylko w tym samym regionie, w którym została kupiona. Innymi słowy, mając ustawiony region na polski nie możemy obdarować kogoś, kto mieszka w innym kraju i ma w ustawieniach konsoli przypisany tamtejszy region.

Kupowanie gier i aplikacji jako upominek ma trafić też do Microsoft Store na pozostałe urządzenia z Windows 10. Niestety, nie wiemy kiedy, a Microsoft na razie nie podaje nawet orientacyjnej daty. Biorąc jednak pod uwagę, że to przecież ta sama infrastruktura, nie powinniśmy na to długo czekać.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst