REKLAMA

Nareszcie można kupować gry w prezencie na konsolach Xbox One

Na tę nowość czekaliśmy za długo. Jednak jak to mawiają: lepiej późno niż wcale. Microsoft Store, podobnie jak większość innych cyfrowych sklepów, pozwala już na kupowanie gier w prezencie.

15.11.2017 19.31
Xbox One gra jako upominek
REKLAMA
REKLAMA

Czego nie ma Microsoft Store, co mają inne konkurujące z nim sklepy? Jednym z kluczowych braków był brak możliwości kupienia komuś gry w prezencie. Do tej pory musieliśmy znajomemu albo kupić grę na płycie, albo kartę prepaid ze złotówkami, by obdarowana osoba sama mogła sobie kupić wymarzoną grę. Od dziś, a właściwie od wczoraj, to się zmienia.

Microsoft Store na konsolach Xbox One otrzymał aktualizację, dzięki której możemy kupować znajomym gry w prezencie. Mogą to być zarówno nasi znajomi z sieci Xbox Live, jak i dowolna inna osoba posiadająca Konto Microsoft.

Jak kupić upominek w formie gry w Microsoft Store na konsolach Xbox One?

To bardzo proste. Na początku należy otworzyć Microsoft Store na konsoli Xbox One i wybrać grę, którą chce się kupić danej osobie. Pojawi się nowy przycisk do wyboru:

Xbox One gra jako upominek class="wp-image-627802"

Konsola następnie zapyta o to komu chcemy wręczyć upominek. Mamy dwie opcje do wyboru: nasz znajomy z Xbox Live lub inna osoba posiadająca Konto Microsoft:

Xbox One gra jako upominek class="wp-image-627805"

Wybieramy więc to, co nas interesuje i uiszczamy opłatę za grę. Można posłużyć się kartą płatniczą, środkami przedpłaconymi lub PayPalem. Obdarowana osoba otrzyma wiadomość pocztową z kluczem do gry, który musi ręcznie wpisać w Microsoft Store w opcji Wpisz kod. Niestety z jakiegoś względu gra nie może automatycznie przypisać się do obdarowywanego konta.

REKLAMA

Uwaga. To ważna informacja, którą Microsoft pisze drobnym drukiem przy zakupie: gra zadziała tylko w tym samym regionie, w którym została kupiona. Innymi słowy, mając ustawiony region na polski nie możemy obdarować kogoś, kto mieszka w innym kraju i ma w ustawieniach konsoli przypisany tamtejszy region.

Kupowanie gier i aplikacji jako upominek ma trafić też do Microsoft Store na pozostałe urządzenia z Windows 10. Niestety, nie wiemy kiedy, a Microsoft na razie nie podaje nawet orientacyjnej daty. Biorąc jednak pod uwagę, że to przecież ta sama infrastruktura, nie powinniśmy na to długo czekać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA