REKLAMA

Wielka zmiana na Twitterze. Teraz każdy może napisać bardzo, bardzo, bardzo długiego tweeta

Twitter na stałe podwoił limit znaków w pojedynczym wpisie. Zmiana ta spodoba się osobom, które były zmuszone dzielić swoje wiadomości na kilka części.

08.11.2017 09.15
Twitter się zmienił. Teraz wpisy mogą mieć maksymalnie 280 znaków
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsze informacje na temat zwiększenia limitu ze 140 do 280 znaków pojawiły się już we wrześniu bieżącego roku. Wówczas serwis testowo udostępnił tę funkcję wybranym użytkownikom. Rozwiązanie było skierowane przede wszystkim do osób, które nie były w stanie ubrać swoich myśli w krótką, 140-znakową wypowiedź. Aż 9 proc. anglojęzycznych użytkowników miało ten problem.

Twitter zmienił limit znaków wiadomości ze 140 do 280. class="wp-image-623545"

Włodarze serwisu poinformowali też, że w trakcie testów objętość zaledwie 5 proc. wiadomości przekroczyło dotychczasowe 140 znaków, zaś tylko 2 proc. 190 znaków. Pozwala to mieć nadzieję, że wprowadzona zmiana nie zmieni charakteru serwisu i nadal będzie można go traktować jak pigułkę informacyjną.

REKLAMA

To już kolejna nowość zwiększająca objętość wiadomości.

W połowie 2017 roku Twitter przestał wliczać zdjęcia oraz animacje do limitu znaków, co spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony użytkowników. Należy jednak pamiętać, że nie była to zmiana tak znacząca jak obecna, zmieniająca zupełnie fundament, na którym opiera się serwis.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA