REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Motoryzacja

Niespodzianka! Tak wygląda nowa, absolutnie niesamowita Tesla Roadster

Tego chyba nie spodziewał się nikt. Podczas nocnej prezentacji pierwszej ciężarówki Tesli, amerykańska firma zaprezentowała następcę swojego pierwszego samochodu - Roadstera. I, och, ależ to będzie rakieta.

tesla roadster
REKLAMA
779 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Zacznijmy od najbardziej imponującego - Tesla Roadster przyspieszy do 96,5 km/h w... 1,9 sekundy. To szybciej, niż jakikolwiek super- i hipersamochód na rynku.

1,9 sekundy!

Maksymalna prędkość? Ponad 400 km na godzinę.

Ćwierć mili? Ten dystans nowa Tesla Roadster pokona w 8,8 sekundy.

Zasięg? I tu niespodzianka - Tesla obiecuje nieco ponad 1000 km. Zestaw akumulatorów ma oferować pojemność około 200 kWh.

Na pokładzie mają natomiast zmieścić się 4 osoby, choć to wartość raczej czysto teoretyczna. Będą one mogły przy tym wybierać, czy chcą poruszać się z dachem, czy bez niego.

Mniej teoretyczny jest natomiast napęd na 4 koła - jeden silnik umieszczono na przedniej osi, natomiast z tyłu ulokowano dwa.

Cena? Zaledwie 200 tys. dol. Zaledwie, bo podobnych osiągów nie jest na razie w stanie zaoferować nikt. W żadnej cenie.

Wersja startowa, Fouders Series, kosztować będzie 250 tys. dol. Wyprodukowanych zostanie 1000 egzemplarzy.

Przy czym rezerwacja zwykłej Tesli Roadster kosztować nas będzie 50 tys. dol. Za model z limitowanej serii trzeba zapłacić od razu całą kwotę.

Premiera? Nie wcześniej, niż w 2020 roku.

REKLAMA

Jest więc czas, żeby poodkładać pieniądze na zakup. Choć bardzo prawdopodobne, że pierwsze rezerwacje rozejdą się błyskawicznie, a kolejka będzie jeszcze dłuższa, niż po Model 3.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA