REKLAMA

W kultową Syberię możemy zagrać za darmo. To kolejny prezent od GOG.com

Włodarze GOG.com nie przestają rozpieszczać graczy. Na platformie z kultowymi grami, dostosowanymi do najnowszych systemów operacyjnych można zgarnąć świetną przygodówkę Syberia. Zupełnie za darmo.

10.11.2017 08.47
Kapitalna przygodówka Syberia za darmo i po polsku na GOG.com
REKLAMA
REKLAMA

Mam nadzieję, że nie usłyszę głosu sprzeciwu, kiedy określę Syberię mianem jednej z najlepszych gier przygodowych, jakie kiedykolwiek się ukazały. Niesamowita przygoda Kate Walker należy do panteonu najważniejszych przedstawicieli gatunku, zaraz obok takich hitów jak The Secret of Monkey Island, Grim Fandango, Sam & Max czy The Longest Journey.

Pamiętam, że gdy Syberia ukazała się w 2002 roku, byłem zakochany w wyjątkowej stylistyce tej produkcji. Połączenie surowych, niegościnnych lokacji z niesamowicie szczegółowymi, w zasadzie artystycznymi wnętrzami budowało piorunujące wrażenie. Gra stawała się na swój sposób magiczna, a kolejne projekty rysownika Benoîta Sokala były już zaledwie cieniem niepowtarzalnego stylu Syberii.

 class="wp-image-625234"

Teraz Syberia jest do zgarnięcia za darmo. Wystarczy wejść na GOG.com.

Jeżeli posiadacie konto na platformie z kultowymi grami (a powinniście, nie mieć, to trochę wstyd), musicie kliknąć w zielony przycisk z napisem GET IT HERE. To tyle. W tle rozpoczyna się proces weryfikacji oraz przypisywania gry do waszej prywatnej cyfrowej biblioteki. Gdy ten ulegnie sfinalizowaniu, dostaniecie wiadomość e-mail na skrzynkę powiązaną z waszym profilem.

REKLAMA

Co świetne, darmowa Syberia z GOG.com posiada wsparcie dla polskiej wersji językowej. Gra jest ponadto kompatybilna nie tylko z systemem Windows, ale również Linux oraz macOS. Do tego w paczce z grą dostajemy również kilka klimatycznych utworów muzycznych, cyfrową instrukcję, garść awatarów, a także kolekcję ponad 50 grafik koncepcyjnych ze świata gry. Rewelacja.

Promocja na darmową Syberię potrwa przez około kilkadziesiąt godzin od daty opublikowania tej wiadomości. Śpieszcie się, no i oczywiście dajcie znać znajomym. Tak dobra, a do tego darmowa gra nie powinna nikomu przejść obok nosa. Nawet mimo tego, że ząb czasu niestety nie oszczędził Kate Walker.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA