Gry  /  News

W kultową Syberię możemy zagrać za darmo. To kolejny prezent od GOG.com

Picture of the author

Włodarze GOG.com nie przestają rozpieszczać graczy. Na platformie z kultowymi grami, dostosowanymi do najnowszych systemów operacyjnych można zgarnąć świetną przygodówkę Syberia. Zupełnie za darmo.

Mam nadzieję, że nie usłyszę głosu sprzeciwu, kiedy określę Syberię mianem jednej z najlepszych gier przygodowych, jakie kiedykolwiek się ukazały. Niesamowita przygoda Kate Walker należy do panteonu najważniejszych przedstawicieli gatunku, zaraz obok takich hitów jak The Secret of Monkey Island, Grim Fandango, Sam & Max czy The Longest Journey.

Pamiętam, że gdy Syberia ukazała się w 2002 roku, byłem zakochany w wyjątkowej stylistyce tej produkcji. Połączenie surowych, niegościnnych lokacji z niesamowicie szczegółowymi, w zasadzie artystycznymi wnętrzami budowało piorunujące wrażenie. Gra stawała się na swój sposób magiczna, a kolejne projekty rysownika Benoîta Sokala były już zaledwie cieniem niepowtarzalnego stylu Syberii.

Teraz Syberia jest do zgarnięcia za darmo. Wystarczy wejść na GOG.com.

Jeżeli posiadacie konto na platformie z kultowymi grami (a powinniście, nie mieć, to trochę wstyd), musicie kliknąć w zielony przycisk z napisem GET IT HERE. To tyle. W tle rozpoczyna się proces weryfikacji oraz przypisywania gry do waszej prywatnej cyfrowej biblioteki. Gdy ten ulegnie sfinalizowaniu, dostaniecie wiadomość e-mail na skrzynkę powiązaną z waszym profilem.

Co świetne, darmowa Syberia z GOG.com posiada wsparcie dla polskiej wersji językowej. Gra jest ponadto kompatybilna nie tylko z systemem Windows, ale również Linux oraz macOS. Do tego w paczce z grą dostajemy również kilka klimatycznych utworów muzycznych, cyfrową instrukcję, garść awatarów, a także kolekcję ponad 50 grafik koncepcyjnych ze świata gry. Rewelacja.

Promocja na darmową Syberię potrwa przez około kilkadziesiąt godzin od daty opublikowania tej wiadomości. Śpieszcie się, no i oczywiście dajcie znać znajomym. Tak dobra, a do tego darmowa gra nie powinna nikomu przejść obok nosa. Nawet mimo tego, że ząb czasu niestety nie oszczędził Kate Walker.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst