Nasz salon może zamienić się w galerię obrazów. Telewizor Samsung The Frame imituje dzieło sztuki

Jednym z najciekawszych modeli telewizorów prezentowanych na tegorocznej edycji Audio Video Show & Smart Home był Samsung The Frame. Sprzęt ten pasuje zarówno do salonu, jak i do galerii sztuki.

20.11.2017 07.54
samsung the frame

Telewizor The Frame trudno odróżnić od obrazu nie tylko dzięki wyświetlanym na nim dziełom sztuki czy też zdjęciom, lecz także za sprawą unikatowego wzornictwa. Oprócz klasycznej czarnej ramy, która imituje oprawę obrazu, do wyboru są jeszcze „okładziny" w kolorze orzechowym, beżowym i białym. Tak duży wybór pozwala na dopasowanie The Frame do każdego wnętrza.

Samsung The Frame: telewizor i dzieło sztuki w jednym.

samsung the frame class="wp-image-629803"

Oprócz stylowych ram, Samsung zadbał również o odpowiednie mocowanie dla modelu The Frame. Opcje są dwie: wieszak No Gap, dzięki któremu telewizor można powiesić płasko przy samej ścianie oraz stojak Studio. To drugie rozwiązanie pozwala jeszcze lepiej wyeksponować telewizor Samsunga. Na przykład w naszym salonie. Dopełnieniem walorów estetycznych jest niewidoczny przewód optyczny Invisible Connection, który łączy telewizor z modułem One Connect i pozwala uniknąć nieeleganckiej plątaniny kabli. The Frame to nie tylko nowoczesne dzieło sztuki, lecz także – a może przede wszystkim – telewizor.

Dzięki rozdzielczości 4K (UHD) i technologii HDR ulubione filmy można zobaczyć w nasyconych i wyrazistych kolorach. Dla klientów, którzy zdecydują się na zakup tego modelu Samsung przygotował bogatą ofertę filmów, gier i aplikacji w swoim sklepie dla Smart TV. Wszystko to dostępne jest błyskawicznie za pośrednictwem pilota Smart Control lub aplikacji Smart View, dostępnej na systemy Android i iOS.

Kontakt ze sztuką bez wychodzenia z domu.

samsung the frame class="wp-image-629806"

Galeria Samsung Collection to kolekcja specjalnie wyselekcjonowanych dzieł sztuki, którą firma przygotowała dla użytkowników telewizora The Frame. Obecnie znajduje się tam ponad 100 obrazów. Dzięki niej ekran w domowym salonie już nigdy nie będzie czarny. Wystarczy włączyć tryb Art Mode (Tryb Sztuka). W Art Store dostępne są materiały pozyskane od najlepszych światowych galerii i partnerów, takich jak Muzeum Albertina, LUMAS, Magnum Photos, Saatchi Art i Sedition.

Co więcej, można wykorzystać także własne treści, takie jak np. zdjęcia. Dzięki temu największy ekran, zamieni się w wyjątkowy nośnik wspomnień. Jak w przypadku wszystkich produktów Samsung, obsługa jest łatwa i szybka. Dostępne zasoby i ustawienia możemy przeglądać i zmienić zarówno korzystając z pilota, jak również za pośrednictwem smartfona.

The Frame sam wyłączy się, kiedy nie jest potrzebny.

Każde nowoczesne urządzenie powinno wiedzieć, kiedy jest potrzebne. Podobnie jest z telewizorem The Frame. Został on wyposażony w specjalnie zaprojektowany czujnik ruchu, dzięki któremu, jeśli nikogo nie ma w pokoju, pozostaje wyłączony. Jednak kiedy tylko użytkownik pojawia się w pobliżu, telewizor wyświetla wybrany obraz.

Dodatkowo telewizor posiada czujnik światła, który automatycznie dopasowuje jasność ekranu do oświetlenia pomieszczenia. Dzięki temu efekt kolorów na obrazie – nawet w nocy – będzie naturalny i dopasowany do okoliczności.

Najnowsze