1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Oto OnePlus 5T. Wypasiony telefon za niewielkie pieniądze

OnePlus 5 został ciepło przyjęty na rynku. Była to bardzo dobra konstrukcja w przystępnej cenie. Teraz jego producent zaprezentował jego ulepszoną wersję. Oto czym się charakteryzuje.

OnePlus 5T to tani i nowoczesny telefon w dobrej cenie
230 interakcji
dołącz do dyskusji

Zgodnie z przeciekami, największą różnicą pomiędzy OnePlus 5 i OnePlus 5T jest sama forma telefonu. Zamiast 5,5-calowego wyświetlacza Full HD producent zastosował rozciągnięty od góry do dołu "bezramkowy" ekran AMOLED 2:1 o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 2160 x 1080, zajmujący 80 proc. powierzchni frontu telefonu. Wyświetlacz zawiera filtry polaryzacyjne, dzięki czemu ma być czytelny również i w pełnym słońcu. OnePlus 5T wyróżnia się też od poprzednika zaokrąglonymi rogami.

OnePlus 5T

Ta zmiana na froncie pociągnęła za sobą również przeprojektowanie tyłu telefonu – aby zmieścić rozciągnięty ekran, czytnik linii papilarnych trafił na plecki urządzenia. Niestety w urządzeniu zabrakło obsługi ładowania bezprzewodowego. Pojawił się za to – oprócz czytnika linii papilarnych – mechanizm Face Unlock, pozwalający na odblokowanie telefonu za pomocą twarzy. Producent twierdzi, że jest w stanie rozpoznać użytkownika już w 0,4 sek. Nie zabrakło też złącza słuchawkowego jack 3,5 mm.

OnePlus 5T
Zaokrąglone rogi OnePlus 5T

To dopiero początek. OnePlus 5T zapowiada się bardzo dobrze. No i ta cena.

Podrasowano też system podwójnych aparatów (16 MP + 20 MP, f/1.7) w OnePlus 5T. Producent zapewnia, że znacząco poprawiła się jakość zdjęć wykonanych w trudnych warunkach oświetleniowych oraz portretowych. Nie zabrakło też elektronicznej stabilizacji obrazu przy nagrywaniu filmów w rozdzielczości 4K.

OnePlus 5T
Zdjęcie wykonane aparatem w OnePlus 5T

Za wydajność telefonu odpowiada 2,45-gigahercowy, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540. Do wyboru będą wersje z 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Smartfon wyposażono w 128 GB pamięci masowej. Całość uzupełnia autorski system szybkiego ładowania akumulatora (3300 mAh) metodą Dash Charge.

OnePlus 5T

Kluczowe ma być również oprogramowanie. OnePlus 5T, podobnie jak poprzednie telefony tej firmy, zarządzany jest przez system OxygenOS. To w pełni zgodny z Androidem system operacyjny (dołączone aplikacje są nawet aktualizowane przez Sklep Play), który w nowej wersji trafi na model 5T, a także do starszych urządzeń. Do najistotniejszych nowości należą automatyczne wyłączanie powiadomień podczas gry oraz systemowa aplikacja do łatwego transferu danych do innych urządzeń z Androidem lub iOS-em.

OnePlus 5T
Podczas grania możemy całkowicie wyłączyć zasłaniające ekran powiadomienia

OnePlus 5T pojawi się w sprzedaży 21 listopada. Wersja z 6 GB RAM i 64 GB pamięci masowej będzie kosztować 499 euro, wersja z 8 GB RAM i 128 GB pamięci masowej 559 euro. W najbliższym czasie OnePlus 5T trafi do naszych rąk. Gruntownie go przetestujemy. Nie mogę się doczeka recenzji, bo zapowiada się coś naprawdę dobrego w relatywnie atrakcyjnej cenie.