REKLAMA

Hammera Patriot nie znajdziemy w azjatyckim katalogu. Ten telefon zostanie zaprojektowany w Polsce

Podczas corocznej konferencji prasowej mPTech zaprezentował plany na najbliższe miesiące. Należą do nich premiery nowych urządzeń z serii myPhone oraz Hammer, w tym telefonu w pełni zaprojektowanego w Polsce.

17.11.2017 10.28
polska elektronika użytkowa
REKLAMA
REKLAMA

Okazuje się, że mPTech radzi sobie bardzo dobrze. Pochodzącej z Wrocławia firmie udało się sprzedać łącznie trzy miliony telefonów, z czego okrągły milion w ciągu ostatniego roku. Uzyskanie tego wyniku stało się możliwe dzięki ekspansji na większość rynków europejskich. W najbliższym czasie telefony myPhone mają pojawić się też w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech, więc wyniki przedsiębiorstwa powinny nadal ulegać poprawie.

Jakie nowe telefony myPhone trafią do sklepów?

 class="wp-image-628903"

Firma pochwaliła się, że kontroluje 25 proc. wolnego rynku smartfonów w cenie do 100 euro i jest liderem tego segmentu. Wpływ na to ma atrakcyjna oferta oraz obecność w sklepach Biedronka. Tam właśnie trafi nowy model Q-Smart III Plus. Ma on być wyposażony w czterordzeniowy procesor, 2 GB RAM, 16 GB rozszerzalnej pamięci flash, 5,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości HD oraz akumulator o pojemności 2950 mAh.

 class="wp-image-628897"

Podobną specyfikację mają mieć modele myPhone City XL oraz myPhone Fun LTE. W przypadku tego pierwszego obudowa jest metalowa, zaś zamontowane w niej ogniwa delikatnie większe (3000 mAh) niż w Q-Smart III Plus. Drugi wymieniony sprzęt będzie mniejszy, bo 5-calowy. Zastosowanie kompaktowej obudowy pociągnęło za sobą konieczność zastosowania znacznie mniejszego akumulatora o pojemności 2000 mAh. Finalne ceny wyżej wymienionych modeli nie są jeszcze znane.

 class="wp-image-628900"

Wiemy za to, że najtańszym i najbardziej podstawowym sprzętem w ofercie firmy będzie myPhone Pocket 2, za którego zapłacimy około 200 zł. Na jego specyfikację składa się m.in. 4,5-calowy wyświetlacz 480 x 854 pikseli oraz akumulator o pojemności 1400 mAh. Za wydajność urządzenia ma odpowiadać czterordzeniowy procesor współpracujący z 1 GB RAM i 8 GB rozszerzalnej pamięci flash.

Hammer to prawdziwy sukces.

Bardzo popularną marką jest także Hammer, który ma 37 proc. udziałów w otwartym rynku telefonów wzmacnianych. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że linia Hammer będzie nadal aktywnie rozwijana.

Hammer Bolt class="wp-image-628909"

Jej najnowszym przedstawicielem będzie Hammer Bolt, czyli wariacja modelu Hammer Energy stworzona z myślą o jednym z partnerów handlowych. Ma on obudowę odporną na uderzenia, pył oraz wodę. Za wydajność odpowiada tu czterordzeniowy procesor, 2 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej i spory akumulator o pojemności 5000 mAh.

Zapowiedziano też premierę modelu Hammer Patriot. Będzie to bardzo ciekawy klasyczny telefon, którego nie znajdziemy w azjatyckim katalogu - zostanie w całości zaprojektowany w Polsce. Mimo to jego produkcja odbędzie się w Chinach, ponieważ w naszej części świata brakuje odpowiedniego zaplecza produkcyjnego.

REKLAMA

Mimo to cieszy fakt, że wrocławski producent stara się przenosić nad Wisłę jak największą liczbę prac związanych z nowymi urządzeniami i ma ambicję tworzenia w pełni autorskich modeli. Sprzętów, które z czystym sumieniem będzie można nazwać polskimi.

Hammer Patriot zostanie przez nas przetestowany, gdy tylko trafi na rynek. Powinno do tego dojść w pierwszym kwartale 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA