Apple wypłaca twórcom oprogramowania ogromne sumy. Warto uczyć się pisania aplikacji

Lokowanie produktu

W czerwcu Apple poinformował, że od startu App Store'a wypłacił twórcom oprogramowania 70 mld dol. Gdy weźmiemy pod uwagę rynkowe trendy, nie będziemy mieć wątpliwości, że warto uczyć się tworzenia aplikacji mobilnych. Kurs iOS 11 i Swift 4 - pomoże postawić pierwsze kroki.

11.11.2017 18.26
Apple wypłaca deweloperom ogromne sumy. Naucz się tworzyć aplikacje w iOS

Oprócz pochwalenia się sumą wypłat dla twórców oprogramowania, Apple przywołał też kilka innych ciekawych statystyk. Liczba pobrań aplikacji w App Store wzrosła od czerwca 2016 do czerwca 2017 r. o 70 proc. O 58 proc. wzrosła też liczba aktywnych subskrypcji w aplikacjach. Deweloperzy tworzą oprogramowanie dla App Store w 155 krajach świata. Najpopularniejsze kategorie to gry i rozrywka.

W programie Apple dla twórców oprogramowania zarejestrowanych jest 16 mln deweloperów. Tylko w ostatnim roku ich liczba zwiększyła się o 3 mln. Najmłodszy uczestnik tegorocznej konferencji Apple dla deweloperów, WWDC, miał zaledwie 10 lat. Wspomniał o nim podczas swojej prezentacji Tim Cook, podkreślając, że Australijczyk stworzył już pięć aplikacji, a zaczynał w wieku sześciu lat. Co ciekawe, najstarszą deweloperką, która uczestniczyła w WWDC była 82-latka - zamieściła dotąd w App Store jedną aplikację.

Udemy iOS i Swift 4. class="wp-image-625534"

Nauka tworzenia aplikacji wymaga wiele wysiłku.

Nie jest oczywiście tak, że każdy chętny zostanie deweloperem. Nie dowiemy się jednak czy się nadajemy, jeżeli nie spróbujemy.

W ramach kursu iOS 11 i Swift 4 - pierwsze kroki uczestnicy mają stworzyć sześć aplikacji. Żeby zacząć nie trzeba znać języków programowania. Do nauki będzie potrzebny komputer Apple z systemem macOS.

Jaką wiedzę obejmuje kurs? Podstawy składni języka Swift, a także funkcje i struktury danych w tym języku. Uczestnicy będą nabywać praktyki w środowisku Xcode. Program szkolenia obejmuje 11,5 godziny filmów instruktażowych i 21 pomocy naukowych. W ramach kursu powstać mają takie aplikacje, jak kalkulator, notatnik czy galeria zdjęć.

Czytelnicy Spider's Web mogą nabyć kurs za 35 zł. Cena jest niższa o 88 proc. od regularnej.

* Tekst powstał we współpracy z platformą Udemy. 

Lokowanie produktu
Najnowsze