REKLAMA

Instagram Stories wychodzi poza aplikację. Relację dodasz z przeglądarki

Czy odwiedzaliście ostatnio mobilną stronę Instagram.com? Zapewne nie, a kryje się tam ciekawostka, która może wskazywać przyszłość serwisu.

17.11.2017 09.38
instagram stories facebook
REKLAMA
REKLAMA

Mówiąc „Instagram” najpewniej mamy na myśli aplikację mobilną, która przez lata była jedyną możliwością skorzystania z usługi. Dziś serwis jest też dostępny w przeglądarce, na komputerach i na smartfonach. Teraz na Instagram.com w wersji mobilnej trafiła ciekawa i ważna nowość.

Instagram Stories możesz już dodawać poza aplikacją Instagrama. Możesz skorzystać ze strony mobilnej.

Na stronie Instagram.com możemy dodawać już nie tylko zdjęcia do naszego profilu, ale także relacje do Instagram Stories. Wszystko działa w przeglądarce, bez potrzeby instalacji aplikacji. Póki co taka możliwość jest widoczna tylko w wersji mobilnej strony.

 class="wp-image-628843"
W przeglądarce widać już przycisk "Twoja relacja"

Wszystko działa podobnie jak w aplikacji. Uruchamia się aparat, po czym możemy zrobić zdjęcie, a następnie nałożyć na nie tekst. Póki co nie mamy możliwości dodawania naklejek, ani odręcznie pisanych tekstów.

To już kolejny przypadek, kiedy Instagram Stories zaznaczają obecność poza główną aplikacją. Od dłuższego czasu możemy je oglądać w wersji mobilnej strony - w tym na komputerach - ale dotychczas nie mogliśmy dodawać nowych relacji.

To może być wskazówka, w którą stroną zmierza Instagram.

Obsługa Instagram Stories na stronie mobilnej została dodana z myślą o krajach rozwijających się, gdzie królują tanie smartfony o niskiej wydajności, w których aplikacja Instagramu może zajmować zbyt wiele miejsca w pamięci. Dzięki takim nowościom Instagram może w końcu dobić do poziomu miliarda aktywnych użytkowników. Brakuje jeszcze 200 milionów.

To oficjalny powód, ale być może właśnie obserwujemy, jak jedna z najważniejszych funkcji Instagrama zyskuje autonomię. Pamiętacie, jak było z platformą Facebook Messenger? Kiedyś była częścią Facebooka, później trafiła do osobnej aplikacji, a dziś z Messengera można korzystać nawet bez konta na Facebooku! Być może tą samą drogą pójdzie Instagram Stories.

Poza tym, Instagram Stories w wersji mobilnej to furtka do dodawania relacji z poziomu komputera.

 class="wp-image-628852"
Mobilna wersja strony Instagram.com wymuszona w desktopowej przeglądarce.
REKLAMA

Pamiętacie sztuczkę, która umożliwia dodawanie zdjęć do Instagrama z przeglądarki na komputerze? Wystarczyło wymusić w niej widok mobilny.

Spróbowałem tej sztuczki w Safari. Wymusiłem wyświetlanie strony tak, jak na iPhonie, i faktycznie, u góry pojawiła się możliwość dodawania relacji. Na razie nie mogłem z niej skorzystać, ale jestem pewien, że szybko znajdą się sposoby na pokonanie tej trudności.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA