REKLAMA

Files Go to nowa aplikacja Google. Wymienimy się danymi bez łączenia się z siecią

Files Go to nowa aplikacja od Google, która pozwoli użytkownikom na bezpośrednią wymianę plików. Bez potrzeby korzystania z internetu.

08.11.2017 16.36
google files go
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli interesujecie się rozwojem systemu Android, zapewne wiecie, że Google od pewnego czasu w ramach swojego systemu tworzy nowe rozwiązania dedykowane tzw. rynkom rozwijającym się. Chodzi o państwa, które nie mają jeszcze rozbudowanej infrastruktury sieciowej, przez co tamtejsi użytkownicy smartfonów nie mogą polegać na stałym połączeniu z internetem.

Google Files Go to nowa aplikacja do wymiany i zarządzania danymi na smartfonach z Androidem.

google files go class="wp-image-623755"
Aplikacja w wersji testowej była przez chwilę dostępna w sklepie Google Play, dzięki czemu możemy pokazać wam powyższe zrzuty ekranowe.

Files Go jest kolejnym narzędziem, które ma ułatwić im życie. Główną funkcją nowej aplikacji Google będzie bezpośrednia wymiana plików pomiędzy użytkownikami Androida. Odbywać się to będzie bezprzewodowo, w ramach połączenia Bluetooth. Oprócz tego Files Go będzie mógł być używany w charakterze systemowego menadżera plików.

I nawet jeśli nie interesuje was za bardzo bezpośrednia wymiana plików po Bluetooth, Files Go może spodobać wam się jako menadżer. Taki wniosek się nasuwa, gdy weźmiemy pod uwagę, że aplikacja potrafi wyszukiwać i usuwać duplikaty plików na smartfonie użytkownika oraz usuwać rzadko używane przez nas aplikacje.

REKLAMA

Data premiery Files Go na razie pozostaje nieznana.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy Google ma zamiar udostępnić swoją nową aplikację. Wiemy jedynie tyle, że zadziała ona na telefonach z Androidem 5.0 lub nowszym i - jak na dzisiejsze czasy - zajmuje bardzo mało miejsca na dysku. Zaledwie 10 MB. Oczywiście bardzo możliwym jest, że do czasu premiery Files Go, w aplikacji pojawią się dodatkowe funkcje. Fajnie, że Google postanowiło w końcu stworzyć rozwiązanie podobne do Apple AirDrop.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA