REKLAMA

Koniec z kończącym się pakietem internetu mobilnego. Nowa aplikacja Google pomoże oszczędzać dane

Google wypuścił zupełnie nową aplikację - Datally, bo tak się nazywa program, pomoże użytkownikom na bieżąco oszczędzać dane i wyrabiać nawyki pozwalające robić to jeszcze efektywniej.

30.11.2017 11.13
liczba kart sim w polsce rejestracja prepaid iot internet rzeczy e-sim
REKLAMA
REKLAMA

Oglądasz film, słuchasz muzyki lub przeglądasz stronę internetową. Nagle tracisz połączenie z siecią. Ikona wyświetlana na ekranie mówi, że nie jest to wina zasięgu. Po chwili dostajesz wiadomość od operatora i wszystko staje się jasne. Twój pakiet właśnie się wyczerpał.

Mimo że paczki danych z każdym rokiem stają się coraz większe i tańsze, każdemu z nas może przydarzyć się taka sytuacja. Zwłaszcza podczas zagranicznej wycieczki, ponieważ operatorzy przeważnie udostępniają relatywnie małe paczki roamingowe swoim klientom. Nie można też zapominać o tym, że na świecie istnieje wiele miejsc, w których dostęp do sieci jest kosztowny.

Google zdaje sobie sprawę z tych wszystkich problemów.

Dlatego postanowił je rozwiązać, przynajmniej częściowo. Ma w tym pomóc upubliczniona właśnie aplikacja Datally, która oferuje trzy istotne funkcje pozwalające ograniczyć zużycie danych.

Pierwsza to możliwość dokładnego analizowania swojego zużycia danych w zakresie godzinowym, dziennym, tygodniowym lub miesięcznym. Użytkownik może też sprawdzić zużycie danych przez konkretne aplikacje, a Google podpowie mu, jak można efektywniej je oszczędzać.

Google Datally class="wp-image-637242"

Kolejna to możliwość kontrolowania zużycia danych przy użyciu funkcji Data Saver. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala ona oszczędzać dane poprzez odcięcie od Internetu aplikacji działających w tle. Dodatkowo podczas korzystania z programów będzie można na bieżąco śledzić, ile danych te zużywają. Odpowiednia informacja będzie dostępna w formie dymku podczas używania programu, a po zakończeniu korzystania z aplikacji zostanie wyświetlone podsumowanie zużycia danych w niej.

Ostatnia istotna funkcja to ograniczanie zużycia danych. Aplikacja Datally będzie informować użytkowników o znajdujących się w pobliżu sieciach Wi-Fi oraz za zgodą ich właścicieli dostarczy hasła, które pozwolą się do nich podłączyć. Po skorzystaniu z Wi-Fi użytkownicy będą mogli ocenić jakość połączenia, by pokazać innym osobom, czy korzystanie z niego jest warte zachodu.

REKLAMA

Datally nie jest niczym nowym.

To znane i dotychczas używane rozwiązania umieszczone w jednej aplikacji pochodzącej z zaufanego źródła. Jeżeli zdarza wam się przedwcześnie zużywać pakiet danych, radzę ją zainstalować. Z testów przeprowadzonych przez Google wynika, że korzystając z Datally można zaoszczędzić nawet 30 proc. pakietu danych. Aplikacja jest już dostępna w sklepie Google Play i mogą ją zainstalować osoby korzystające z systemu Android 5.0 Lollipop lub nowszego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA