Gira G1. Jeden panel, by kontrolować cały dom

Patronat medialny

Od oświetlenia i sterowania żaluzjami, poprzez ustawianie temperatury w pomieszczeniu, prognozę pogody online, aż po komunikację przez domofon – stacja Gira G1 zapewni to i wiele więcej.

17.11.2017 21.05
Gira G1

Po raz pierwszy w historii targów Audio Video Show pojawiły się stoiska z produktami związanymi z inteligentnym domem. Stąd nowa nazwa: Audio Video Show & Smart Home. A Gira to jeden z najciekawszych wystawców. Jego sztandarowy produkt to G1.

Dzięki jej wyświetlaczowi dotykowemu wiele funkcji można wygodnie obsługiwać jednym dotknięciem palca lub gestem np. przesuwania i przykładania całej dłoni. Gira G1 można stosować także jako unifon systemu domofonowego. Można go zainstalować, jak normalny łącznik, w jednej puszce instalacyjnej zarówno w modernizowanych, doposażanych, jak i w nowych obiektach.

Gira G1 to przede wszystkim wygoda.

Zajmująca całą przednią powierzchnię szyba wykonana jest z odpornego na zadrapania szkła o grubości 1 mm. Wzmocniona włóknem szklanym ramka mocująca zapewnia jego trwałe i pewne zamocowanie na ścianie. Gira G1 jest dostępna w czerni lub bieli, dzięki czemu wizualnie wpasowuje się w różne aranżacje wnętrza.

Gira G1 class="wp-image-629530"

Jej 6-calowy wyświetlacz TFT zapewnia dobrą widoczność pod wszystkimi kątami patrzenia. Producent zapewnił mnie też że interfejs i jego wyraźna struktura umożliwia łatwy dostęp do wszystkich funkcji. Trudno było to sprawdzić, ale faktycznie wyglądało to na sucho bardzo przyjaźnie. Jednym dotknięciem palca na danym elemencie można otworzyć przegląd funkcji w bardziej szczegółowym widoku. Na wyświetlaczu dostępne są wówczas wszystkie elementy obsługowe odpowiedniej funkcji. Poprzez przesuwanie palcami można przechodzić pomiędzy funkcjami – tak jakby były to przełączniki umieszczone obok siebie na ścianie. W widoku funkcji można również wywoływać system domofonowy oraz prognozę pogody.

Bramka Gira G1 dostępna jest do obejrzenia i przetestowania na targach Audio Video Show & Smart Home organizowanych w Warszawie. Impreza potrwa do niedzieli, a NS-5000 to tylko jeden z wielu prezentowanych tam niesamowitych sprzętów.

Patronat medialny
Najnowsze