Bliskapaczka.pl to najlepszy sposób na internetowe zakupy

Lokowanie produktu

Już ponad połowa Polaków robi zakupy w sieci. Polski rynek e-commerce w Polsce stale się rozwija, jednak nadal posiada on jedną wadę. Chodzi o sposób doręczania naszych internetowych zamówień.

11.11.2017 11.49
Płatność kartą niebawem u kurierów DPD.

Jak wynika z raportu E-Commerce Polska 2017, klienci sklepów internetowych bardzo często rezygnują z zakupu wybranych produktów ze względu na zbyt duży stopień skomplikowania procesu zamówienia. Często też odstępujemy od zakupu ze względu na nieodpowiadającą nam formę doręczenia produktów.

Uwielbiam zakupy przez internet, ale...

Wszyscy wiecie, o czym mówię. Ile razy byliście blisko zrobienia awantury w kolejce na poczcie, bo przez cały dzień, specjalnie czekaliście w domu na listonosza tylko po to, żeby znaleźć w swojej skrzynce awizo? Kurierzy pod tym względem też nie są święci. Z racji wykonywanego przeze mnie zawodu, odbieram i wysyłam dużo paczek, więc wierzcie mi - nie raz i nie dwa biegałem za kurierem po całej Warszawie, bo ten z jakiegoś powodu nie mógł się ze mną skontaktować.

Dlatego osobiście, kiedy tylko mogę, korzystam z usługi paczkomatów InPost. Co prawda mogę zapomnieć o bezpośrednim dostarczeniu paczki do mojego mieszkania, ale za to mogę odebrać ją osobiście o dowolnej porze dnia i bez stania w jakiejkolwiek kolejce. Usługa ta jest wygodna, o ile w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się paczkomat. W Warszawie nie mam z tym żadnego problemu. Za to, kiedy wracam do Białegostoku, do najbliższego automatu mam na tyle daleko, że... wolę zdać się na łaskę kuriera, tudzież listonosza.

Bliskapaczka.pl na ratunek.

O ile same zakupy za pośrednictwem sieci to cudowna sprawa, dzięki której oszczędzam sporo czasu i nerwów, tak już odbiór tych zakupów pozostawia wiele do życzenia. Mamy 2017 r. rok, czas wymyślić coś lepszego. I chyba udało się tego dokonać twórcom usługi bliskapaczka.pl, która powinna was zainteresować. Szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy robimy najwięcej zakupów przez internet.

Bliskapaczka.pl obejmuje aż 16 000 punktów odbiorczych. class="wp-image-625873"

Bliskapaczka.pl to usługa, którą poniekąd można porównać nieco z Uberem albo z AirBnB. Niewiele różni się od paczkomatu - zamawiamy dany produkt przez sieć i tak samo wskazujemy miejsce, z którego chcemy go odebrać. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Punktów odbioru jest bowiem znacznie więcej, niż w przypadku paczkomatów, czy innych, podobnych usług funkcjonujących w Polsce.

Bliskapaczka.pl to największa sieć punktów odbioru w Polsce.

Usługa ta ma obecnie aż 16 tys. placówek, z których możemy odebrać swoje zamówienie. Są to paczkomaty, kioski Ruchu, osiedlowe sklepy spożywcze, kawiarnie, czy punkty usługowe. Może nie brzmi to strasznie ekscytująco, ale w moim przypadku - zarówno w Warszawie jak i w Białymstoku, punkty odbiorcze Bliskapaczka.pl znalazłem bardzo szybko. Im bliżej, tym wygodniej - a o to przecież chodzi w zakupach przez internet.

Nie myślcie też sobie, że jest to jakiś podstępny skok na kasę e-zakupowiczów. Najtańsza przesyłka w ramach usługi Bliskapaczka.pl kosztuje 5,66 zł. Ceny tej usługi są bardzo konkurencyjne i w tej kwestii raczej nie mam żadnych powodów do narzekań.

Polskie sklepy internetowe również nie powinny narzekać na współpracę z bliskapaczka.pl.

Oczywiście o tym, czy Bliskapaczka.pl stanie się popularnym pośrednikiem w doręczaniu naszych przesyłek, zadecydują sklepy internetowe. To one bowiem muszą oferować tę opcję na swoich stronach. Twórcy Bliskapaczka.pl doskonale zdają sobie z tego sprawę. Dlatego też API usługi integruje się bezproblemowo ze wszystkimi, najpopularniejszymi platformami e-commerce, z których korzystają polskie sklepy internetowe.

 class="wp-image-625876"

Co więcej, jeśli dany sklep miał już podpisaną umowę na doręczanie paczek z usługodawcą dostępnym w ramach Bliskapaczka.pl, to... oprócz zaimplementowania nowej opcji na swojej stronie nie zmienia się nic. Tak, tak, wynegocjowana przez sprzedawcę cena usługi pozostaje ta sama, chociaż sama usługa dostaje znaczący upgrade.

Bliżej, wygodniej i tanio - czego chcieć więcej?

Z wygód stworzonych z myślą o kliencie końcowym, najbardziej podoba mi się to, że nie musiałem zakładać nowego konta, żeby skorzystać z usługi Bliskapaczka.pl. Na portalu zalogujecie się bez problemu waszym kontem zarejestrowanym na Allegro.

Potem wystarczy już tylko sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy punkt Bliskapaczka.pl i rzucić się w wir przedświątecznych zakupów. Mam nadzieję, że ta usługa sprawi, że w tym roku kupowanie prezentów będzie dla was i dla mnie bezproblemowe.

Advertisement
Lokowanie produktu
Najnowsze