REKLAMA

Nareszcie jakoś to wygląda! Aplikacja PlayStation App została stworzona niemal od zera

Aktualizacja aplikacji PlayStation App dla systemów Android oraz iOS przynosi zupełnie nowy wygląd programu stworzonego niemal od zera. 

08.11.2017 14.43
Nowa aplikacja PlayStation App wygląda świetnie. Można już pobrać nową wersję
REKLAMA
REKLAMA

Poprzednia wersja programu PlayStation App… cóż, nie grzeszyła urodą. Aplikacja kojarzyła się z Androidem w wersji 1.6. Fatalnie zagospodarowana przestrzeń, masa sekcji działających jako osadzone okna przeglądarki, archaiczny wygląd i niefunkcjonalny ekran główny sprawiały, że PlayStation App uchodził za wzór tego, jak NIE ROBIĆ aplikacji towarzyszącej.

Mimo społeczności narzekającej na jakość programu, Sony cały czas upychało do niego nowe funkcje i możliwości. Kalendarz, wydarzenia publiczne, nowa ściana informacji - PlayStation App był regularnie aktualizowany, ale jedno nigdy się nie zmieniało. Koszmarny wygląd i fatalny interfejs, który odrzucał od dotykowego ekranu smartfonu. To nareszcie się zmienia!

 class="wp-image-623725"

Nowy PlayStation App powstał w zasadzie od zera.

Posiadacze konsol PlayStation dostali zupełnie nowy interfejs. Ten nareszcie został dopasowany do układu ekranu w smartfonie, zamiast na siłę imitować menu charakterystyczne dla PlayStation 4. Ktoś w Sony w końcu zdał sobie sprawę, że komfort, czytelność oraz przyjemność z użytkowania programu są ważniejsze niż doprowadzona do przesady spójność wizualna.

Największym bohaterem nowej aplikacji jest sekcja Co nowego. Ściana treści w stylu Facebooka/Twittera nareszcie stała się czytelna, a zawartość generowana przez graczy odpowiednio umiejscowiona. Po raz pierwszy w historii PlayStation App przeglądanie tego działu ma sens. Szkoda tylko, że Sony przez długie lata skutecznie wypaliło we mnie ochotę na obserwowanie sekcji społecznościowej.

Kapitalnie wyglądają również nowe profile PlayStation. Zarówno własne, jak i znajomych z sieci PSN. Zakładki kont wyświetlają indywidualne tapety ustawiane na PlayStation 4, a mobilny program pozwala na wizualną edycję własnego profilu. Do tego sekcja przepełniona jest czytelnie rozłożonymi informacjami. Świetnie wypada zwłaszcza porównywanie trofeów ze znajomymi. Jest znacznie szybciej, niż na konsoli.

 class="wp-image-623728"

Najbardziej praktyczną częścią nowego PlayStation App są oczywiście powiadomienia.

To tutaj widzimy, że zostaliśmy zaproszeni do wspólnej sesji w Call of Duty: WWII. Albo, że znajomy utworzył w kalendarzu wydarzenie z okazji nowego sezonu w grze Overwatch. Powiadomienia od zawsze były dla mnie najważniejszym elementem PlayStation App i bardzo dobrze, że dostały osobną, wyraźnie wyeksponowaną zakładkę. Sony odpowiednio poukładało sobie priorytety.

Świetną decyzją jest ukrycie wszystkich dodatkowych funkcji pod okrągłym, niebieskim przyciskiem PlayStation. Dotykając go, możemy zamienić smartfon w klawiaturę dla konsoli PlayStation 4, aktywować kod ze zdrapki w PS Store czy zalogować się jako gość na konsoli kolegi. Bardzo mi się spodobało, że do czytania kodów można użyć aparatu w smartfonie, który automatycznie przenosi ciąg znaków do systemu konsoli. Ktoś się wysilił.

REKLAMA

Niestety, nowy PlayStation App wciąż posiada kilka dodatkowych sekcji, które są niczym innym jak odnośnikami do reklamowych witryn Sony. Na szczęście te zostały dobrze ukryte, przez co nie przeszkadzają w codziennym używaniu programu. Nowy asystent dla konsoli PlayStation 4 jest kilka(naście) razy lepszy od poprzednika. Została wprowadzona GIGANTYCZNA zmiana jakościowa.

Nowy PlayStation App w Google Play oraz iTunes App Store.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA