Nie po to budujemy inteligentny dom, by zastanawiać się jak go obsługiwać

Patronat medialny

ABB-free@home umożliwia zdalne sterowanie instalacjami w inteligentnym domu przy pomocy Internetu. Wystarczy zainstalować aplikację na telefonie. Ów system to także prosta instalacja oraz równie łatwa konfiguracja.

18.11.2017 17.38
ABB-free@home

ABB wychodzi z założenia, że nie po to klient buduje inteligentny dom, by następnie zastanawiać się jak go obsługiwać. Przewodnik użytkownika zawarty w aplikacji do obsługi mechanizmów ABB pozwala szybko dostosować potrzebne ustawienia prezentowanego na targach Audio Video Show & Smart Home systemu free@home. Wszystkie dostępne urządzenia można przydzielić do poszczególnych kondygnacji i pokojów z poziomu wyświetlacza tabletu lub komputera, a następnie włączyć.

Sam system inteligentnego domu ABB Free@Home pozwala na kontrolowanie funkcji takich, jak ogrzewanie, sterowanie światłem i wiele innych z poziomu laptopa czy telefonu. Na samym systemie spinającym inteligentne urządzenia domowe ABB nie kończy.

Wytrzymała i praktyczna stacja domofonowa ABB Welcome.

ABB-free@home  class="wp-image-629692"

Proces budowy stacji zewnętrznej ABB Welcome obejmował szereg rygorystycznych testów w warunkach symulujących tropikalne upały, w których temperatura sięga 70°C, ekstremalnie niskie temperatury do -40°C, słone morskie powietrze, ulewne deszcze czy wystawienie na długotrwałe działanie promieni ultrafioletowych, powodujących zmiany koloru. Sprawdzana jest także zgodność elektromagnetyczna, zgodność z ustawą o elektroodpadach, dyrektywą RoHS i elektrostatyczność.

Sztuka uzyskania funkcji wielu produktów w jednym urządzeniu polega na zastosowaniu różnych trybów ustawień. Dla przycisku modułu audio, w zależności od upodobań, można ustawić różne funkcje, takie jak łączenie z konsolą portierską lub włączanie światła. W module kamery znajduje się powłoka przeciw parowaniu oraz wbudowana nagrzewnica. Tego typu podwójna ochrona zapewnia przejrzysty obraz w zamglonym środowisku.

ABB ma też rozwiązania typu KNX.

Nowa seria urządzeń IP ABB i-bus KNX, składająca się z interfejsu IP i routera IP, może być wykorzystywana we wszystkich zastosowaniach, w których system KNX powinien być podłączony do sieci IP. Interfejs IP nadaje się szczególnie do łączenia systemów wizualizacji i oprogramowania ETS do magistrali KNX, dlatego dysponuje pięcioma serwerami tunelowymi pozwalającymi maksymalnie 5 użytkownikom IP jednocześnie nawiązać połączenie.

ABB-free@home  class="wp-image-629686"

Router IP może być używany dodatkowo jako szybsze połączenie między liniami KNX i dostarczać 5 serwerów tunelowych. Oba urządzenia mogą być zasilane przez oddzielne sieci zasilające 12 - 30 V DC lub zasilane poprzez Power over Ethernet (PoE), co pozwala zaoszczędzić miejsce na tablicy rozdzielczej. Ponadto, nowa seria obsługuje narzędzie ABB i-bus co ułatwia instalację i uruchomienie.

Rozwiązania firmy ABB do smart home – a także jej konkurentów – można podziwiać na targach Audio Video Show & Smart Home w Warszawie. Te potrwają do niedzieli do 18:00.

Patronat medialny
Najnowsze