REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wiedźmin 3 dostał aktualizację dla PS4 Pro! Nie ma 4K ani HDR, ale i jest dobrze

Aktualizacja 1.51 właśnie wtoczyła się na serwery PlayStation Network. Wraz z nią gra Wiedźmin 3 wykorzysta większą moc konsoli PlayStation 4 Pro. W jaki sposób?

04.10.2017
15:52
Wiedźmin 3: aktualizacja dla PS4 Pro! Nie ma 4K ani HDR
REKLAMA
REKLAMA

Wbrew plotkom, spekulacjom i błędnym medialnym doniesieniom, aktualizacja 1.51 ani nie podnosi rozdzielczości gry do natywnego standardu 4K, ani nie dodaje obsługi obrazu HDR. Dodatkowa moc obliczeniowa konsoli zostaje jednak wykorzystana do wyświetlania tekstur w wyższej jakości. Co za tym idzie, grafika staje się bardziej ostra i wyrazista.

Widać to zwłaszcza podróżując po otwartym świecie. Wtedy Wiedźmin 3 nabiera dodatkowej okazałości.

Otoczenie wokół Geralta zyskało na klarowności. Obiekty są teraz wyświetlane w wyższej rozdzielczości, przez co efekt rozmycia drugiego, trzeciego i dalszym planów ulega minimalizacji. Nie zdziwiłbym się również, gdyby polska gra korzystała od teraz z renderowania szachownicowego, aby wyglądać bardziej okazale na ekranach 4K.

 class="wp-image-602375"

Niestety, nie mam wrażenia, aby zasięg widzenia uległ poprawie. Pod tym względem Wiedźmin 3 w dalszym ciągu jest nieco za edycjami na komputery osobiste. Poprawie uległo za to ząbkowanie obiektów otoczenia, które teraz wydaje się mniej zauważalne. To jednak subiektywne wrażenia. Dopiero rozpoczynamy poważne testy analizujące zmian wprowadzonych przez aktualizację. Szczegółowej galerii porównawczej spodziewajcie się w następnych godzinach.

REKLAMA

W przyszłości podobą aktualizację dostanie wersja gry na Xboksa One X.

Co ciekawe, polscy deweloperzy z CD Projekt RED początkowo zarzekali się, że nie będą przygotowywać aktualizacji wykorzystującej dodatkową moc obliczeniową ulepszonych konsol. Sytuację najprawdopodobniej zmieniło pojawienie się na rynku Xboksa One X. Mistrzowie z CDP RED mają świetny kontakt z Microsoftem. Być może w trakcie rozmów gigant z Redmond przekonał Polaków, że jednak warto wydać odpowiednią aktualizację. Stąd już krótka droga do łatki dla PS4 Pro, które jest dostępne na rynku od dłuższego czasu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA