REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Nie tylko gry i aplikacje. W Sklepie Microsoft wkrótce kupimy również sprzęt

Ukryty dział w Sklepie Microsoft jasno wskazuje na to, że twórcy Windowsa już niedługo chcą wykorzystać systemowe narzędzie do sprzedaży urządzeń Surface i akcesoriów do nich. Wygląda na to, że również i w Polsce.

30.10.2017
15:11
Surface Book
REKLAMA
REKLAMA

Sklep Windows jest w trakcie rebrandingu. U coraz większej liczby użytkowników zaczyna się on otwierać prezentując nowy logotyp i nową nazwę: Sklep Microsoft. Wspominaliśmy o tej zmianie kilkukrotnie przy okazji innych tematów, nie poświęcając jej osobno zbyt wiele uwagi. Wszak sama zmiana ikonki dla użytkownika zmienia niewiele. Teraz jednak już nie musimy się domyślać jaki był cel tej zmiany.

Microsoft chce bowiem sprzedawać wszystko co jego za pośrednictwem tego sklepu. A więc nie tylko gry, aplikacje i subskrybcje do usług (a w innych krajach również filmy i książki), ale również i sprzęt. Nie jest jeszcze jasne czy tylko swój sprzęt, czy też również jego partnerów. Jednak w momencie odblokowania ręcznego pewnej ukrytej funkcji Sklepu Windows ów moduł umożliwia zakup sprzętu Microsoftu. Co jeszcze ciekawsze, prezentuje on opisy w języku polskim (przynajmniej część z nich) i ceny w złotówkach.

sprzęt Sklep Microsoft class="wp-image-617770"

Jak odblokować możliwość kupowania sprzętu w Sklepie Microsoft?

Metodę tę jako pierwszy odkrył WalkingCat.By podejrzeć dział sprzętowy Sklepu Microsoft należy wywołać windowsowy formularz Uruchom a następnie wkleić do niego następujące polecenie: ms-windows-store://navigatetopage/?PageName=ShopSurface. Otworzy się wtedy Sklep Microsoftu bezpośrednio w dziale sprzętowym. Ów dział nie jest w żaden sposób dostępny z poziomu interfejsu Sklepu uruchamianego w normalnym trybie.

Spróbowałem dokonać transakcji próbując kupić listowaną tam klawiaturę Signature Type Cover. Sklep zapytał się mnie z jakiego regionu pochodzę. Polska była dostępna na liście, więc ją wybrałem. Sklep przyjął wybrany region i prowadził mnie dalej po formularzu. Dopiero jak wypełniłem dokładny adres wysyłki powitał mnie takim oto błędem:

sprzęt Sklep Microsoft class="wp-image-617782"

Wygląda więc na to, że wszystkie fukcjonalności Sklepu jeśli chodzi o sprzęt będą dostępne w naszym kraju, tyle że sam mechanizm jeszcze nie działa i dlatego jest ukryty. Choć to domniemanie, a nie stwierdzanie faktów. Jest równie prawdopodobne, że z uwagi na trwające prace nad nowym działem w Sklepie blokada regionalna jeszcze nie działa jak powinna.

REKLAMA

Kiedy oficjalna dostępność? Czy będzie można kupować sprzęt Surface i akcesoria w Polsce z poziomu systemowego narzędzia?

Odpowiedź na oba pytania brzmi: „na razie nie wiemy”. Poinformowałem o swoim znalezisku firmę Microsoft Polska. Jeżeli ta wystosuje jakiś komentarz, zaktualizuję o niego ten tekst.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA