Gry  / News

W Pokemon GO Halloween zacznie się już jutro. Na graczy czekają nowe stworki i bonusy

164 interakcji
dołącz do dyskusji

Już jutro, 20.10.2017, rozpocznie się halloweenowy event w grze Pokemon GO. Przyniesie ze sobą mnóstwo nowości.

Pierwsze pokemony z regionu Hoenn

Najbardziej doświadczeni gracze w Pokemon GO pamiętają, że także rok temu odbywał się halloweenowy event. W trakcie jego trwania można było łatwiej złapać stworki takie jak Gastly, Drowzee oraz Cubone. Teraz dołączą do nich Sableye, Shuppet, Banette, Duskull i Dusclops pochodzące z gier trzeciej generacji: Pokemon Ruby oraz Sapphire. W grze pojawił się też medal za łapanie nowych gatunków.

Kolejne pokemony pochodzące z regionu Hoenn będą udostępniane od grudnia bieżącego roku. Niantic niestety nie ogłosiło, czy wrzuci wtedy do gry całą generację, czy wyłącznie wybrane stworki. Pamiętajmy, że w grudniu poprzedniego roku udostępniono tylko pre-ewolucje wcześniej dostępnych gatunków, czyli Pichu, Cleffa, Igglypuff, Smoochum, Elekid, Magby oraz Togepi będący wyjątkiem od powyższej reguły. Teraz historia ta może się powtórzyć.

Podwojenie liczby zbieranych cukierków

Cukierek albo psikus! Twórcy Pokemon GO wiedzą, że Halloween nie istnieje bez słodkości. Dlatego podczas eventu gracze będą dostawać dwa razy więcej cukierków za łapanie, wykluwanie oraz transferowanie stworków. Także towarzyszący nam pokemon (buddy) będzie potrzebował do znalezienia cukierka dwa razy krótszego dystansu niż do tej pory.

Inne dodatki

Tradycyjnie podczas eventu pojawi się Pikachu w nowym nakryciu głowy. Tym razem będzie to spiczasty kapelusz wiedźmy. Gracz będzie mógł też nałożyć swojej postaci czapkę wyglądającą jak nakrycie Mimikyu.

Ten pokemon-duch z regionu Alola nosi pelerynę przypominającą Pikachu. Upodabniając się do popularnego stworka chce zdobyć więcej przyjaciół. Według plotki osoby, który ujrzały prawdziwe oblicze Mimikyu, umarły w wyniku szoku.

W sklepie pojawią się też specjalne paczki zawierające Raid Passy oraz Super Incubatory. Oczywiście będzie trzeba za nie zapłacić złotymi monetami.

Jak długo będzie trwał event?

Tegoroczny event halloweenowy rozpocznie się 20.10.2017 w godzinach wieczornych i potrwa aż do 2.11.2017. Czy będzie udany? Trudno to ocenić. Wprowadzenie kilku stworków nowej generacji faktycznie cieszy, jednak innych dodatków jest jak na lekarstwo. Zabrakło tu chociażby szybszego zdobywania punktów doświadczenia lub stardusta. Mimo to jestem pewien, że wprowadzonych nowości i dodatków starczy przynajmniej na kilka dni dobrej zabawy, której każdemu z was, jak również sobie życzę.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst