1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Problemy z dostępem do Internetu w Orange. Winny uszkodzony kabel

Jeśli korzystasz internetu od Orange i nie możesz uzyskać dostępu do sieci, nie baw się w resetowanie modemu. Pomarańczowy operator od rana zmaga się z awarią.

orange

Pierwsze informacje na temat usterki zaczęły się pojawiać na profilu Orange już w okolicach godziny 9:00. Według serwisu DownDetector problemy mogą występować na terenie całego kraju, jednak z informacji, które udało nam się uzyskać wynika, że tym razem serwis nie jest zbyt precyzyjny.

Awaria, według Orange, ma dotyczyć bowiem wyłącznie mieszkańców Szczecina. W tym mieście doszło do uszkodzenia kabla i do czasu jego naprawy klienci mogą borykać się z problemami. Rzecznik sieci, Wojciech Jabczyński, w rozmowie z nami zapewnił jednak, że problem jest już znany i trwa lokalizowanie uszkodzenia w celu rozpoczęcia naprawy. Przy okazji przeprosił użytkowników za niedogodności.

W chwili pisania tego artykułu nie otrzymaliśmy niestety informacji na temat tego, kiedy problem zostanie usunięty.

Nie działa Internet w Orange: mapa pokazuje problemy w całym kraju, ale operator potwierdza wyłącznie awarię w Szczecinie
Nie działa Internet w Orange: mapa pokazuje problemy w całym kraju, ale operator potwierdza wyłącznie awarię w Szczecinie

Internet Oranhe - co dokładnie nie działa?

Użytkownicy serwisu Facebook zgłaszają głównie brak dostępu do internetu w przypadku usług stacjonarnych:

Podobne niedogodności zgłaszają użytkownicy DownDetectora:

Pozostałe usługi, takie jak internet w ramach sieci komórkowej, połączenia głosowe i inne powinny działać bez najmniejszych problemów.