REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Świetna wiadomość dla kupujących. Na Allegro pojawi się jeszcze więcej Monet, czyli więcej zniżek

Dobra wiadomość dla wszystkich kupujących na Allegro. Serwis rozszerza swój program promocyjnych Monet. Sprzedawcy zapłacą dodatkowo za promocję swoich ofert.

17.10.2017
17:33
monety allegro
REKLAMA
REKLAMA

Obecnie już ponad 1 mln. klientów Allegro kupuje produkty, za które dostają Monety, zamieniane na rabaty w stosunku 1 Moneta - 1 zł. Co piąty klient zbierający Monety kupuje tylko przedmioty nimi oznaczone.

Obecnie Monetami wyróżniane są automatycznie oferty Super Sprzedawców. Od teraz sprzedawcy o statusie "firma" mogą także odpłatnie wyróżniać Monetami swoje oferty, zwiększając ich atrakcyjność.

Więcej Monet na Allegro to więcej zniżek dla kupujących.

monety allegro class="wp-image-610462"

Największą zaletą działającego od początku 2017 roku programu bonusowego są realne zniżki na zakupy w serwisie. Monety otrzymujemy, gdy kupimy produkt oznaczony nimi na Allegro. Można je wymieniać na kupony o wartości 10 lub 20 zł. Kupony można wykorzystać w ciągu 14 dni na zakupy na Allegro o wartości co najmniej 50 zł.

Obsługa programu przez klientów jest ograniczona do minimum - nie trzeba zapisywać się do programu ani spełniać dodatkowych warunków, uprawniających do zbierania i wydawania Monet. Klienci mogą wydawać Monety kupując produkty od dowolnego sprzedawcy.

Klienci na Allegro bardzo lubią kupować produkty nagradzane Monetami. Możliwość ich dokupienia to świetna informacja dla sprzedawców, bo od teraz mogą wyróżniać Monetami swoje oferty, co pozwoli im zwiększać sprzedaż. Oferty wyróżnione Monetami są wybierane chętniej o 18%, większe zainteresowanie klientów podbija ofertę w trafności. Możliwość kupowania Monet sprawi, że skorzystają na tym i sprzedający i aktywni klienci - wylicza korzyści Michał Markowski, B2B Manager w Allegro.

Dla sprzedawców Monety Allegro to dodatkowe narzędzie promocyjne.

monety allegro class="wp-image-610468"

Sprzedający płacą za Monety, ale należność - 1 zł za 1 monetę - trzeba zapłacić dopiero, gdy klient kupi produkt wyróżniony w ten sposób. To sprzedający decyduje o liczbie Monet, jaką wyróżni ofertę.

Jeśli ma status Super Sprzedawcy, to wartość monet promocyjnych może wynieść nawet do 50% ceny przedmiotu, nie więcej niż 100 Monet. Dokupione Monety w ofertach Super Sprzedawców dodaje się do już przyznanych wcześniej z tytułu statusu sprzedającego.

Pozostali sprzedający mogą przyznać Monety o wartości do 25 proc. ceny przedmiotu, ale nie więcej niż 20 Monet. Jeśli klient odstąpi od transakcji i zwróci towar, wtedy sprzedający nie płaci za Monety, którymi wyróżnił ofertę.

Kto z tego korzysta?

monety allegro class="wp-image-610471"

Przedstawiciele Allegro twierdzą, że Monety zbierają najbardziej świadomi klienci, którzy kupują częściej i za znacznie wyższe kwoty niż pozostali. O popularności Monet i związanych z nimi korzyści świadczyć może nie tylko rosnąca liczba klientów zbierających bonusy, ale także fakt, że połowa Monet jest wykorzystywana w przeciągu 30 dni od wydania.

Klienci zbierający Monety dokonują zakupów bardzo często: z reguły mają 15 dni zakupowych w miesiącu. Przeciętna liczba dni zakupowych dla klientów Allegro to 3 do 4.

Allegro całkiem nieźle sobie to wymyśliło.

REKLAMA

Jak widzicie, Monety to świetny sposób na przywiązanie do siebie użytkowników, którzy lubią często wydawać pieniądze. Dodatkowa promocja ofert wyróżnionych Monetami z kolei napędza ich zakup przez sprzedawców działających Allegro. Sprytne.

Ciekawe czy Allegro ma w planach dalszy rozwój swojego systemu Monet. Jakby nie było, krypto-waluty to obecnie bardzo popularny temat w sieci. Gdyby tak dodać kilka opcji do zarządzania swoim wirtualnym portfelem przez konto Allegro i zlikwidować okres ważności samych Monet, Allegro miałoby w zasadzie gotowy system kryptowalutowy. Na razie jednak Monety bardziej przypominają system Cashback.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA