1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Naucz się programowania od podstaw. Możesz zacząć od PHP

Lokowanie produktu

PHP i MySQL od podstaw do eksperta” to kolejny kurs na platformie Udemy, który pomoże poznać język programowania od podstaw.

08.10.2017
14:05
Chcesz nauczyć się kodowania? Możesz zacząć od PHP

Klikając w link do tego tekstu znalazłeś się na stronie działającej na platformie Wordpress. Jako czytelnik nie musisz tego wiedzieć, ale Wordpress to system zarządzania treścią napisany w oparciu o język PHP.

Wordpress jest też ważnym argumentem przemawiającym za nauką PHP. To jeden z najpopularniejszych CMS-ów na rynku. Szacuje się, że “zasila” on nawet co czwartą witrynę w Internecie. Do obsługi Wordpressa nie potrzeba znajomości PHP czy nawet HTML. System jest przyjazny i wymaga minimum wiedzy technicznej, jeżeli jednak chcesz tworzyć zaawansowane, spersonalizowane strony, znajomość tego języka okaże się koniecznością. Wordpress jest ogromny, ale nie jest jedyny. Na PHP bazują też inne systemy zarządzania treścią, choćby Joomla czy Drupal.

Drugim ważnym elementem w tej układance jest MySQL.

MySQL to system zarządzania relacyjnymi bazami danych rozwijany obecnie przez Oracle. Dla laika takie nazwanie rzeczy po imieniu nie brzmi zbyt przyjaźnie. Spróbujmy jeszcze raz zmierzyć się z terminologią. Sam SQL to strukturalny język zapytań, który pozwala tworzyć i zarządzać bazami danych.

W przypadku Wordpressa, ale też innych platform, MySQL daje możliwość przechowywania i pobierania danych na temat witryn. Jeżeli zdarzyło ci się zobaczyć na stronie jakiegoś serwisu internetowego komunikat “Błąd nawiązywania połączenia z bazą danych”, to łatwo zrozumiesz, jak ważną rolę pełni baza danych w funkcjonowaniu witryny.

Jeżeli śledzisz ogłoszenia o pracę z branży IT możesz zauważyć, że jednym z bardzo częstych wymagań na stanowisku back-end developera jest znajomość PHP i MySQL. Nie są to jedyne pożądane kompetencje na tym stanowisku, ale stanowią punkt wyjścia do zatrudnienia na nim.

Nikt nie może obiecać, że jakikolwiek kurs, najtańszy i najdroższy, sprawi, że zostaniesz programistą. Nauka w każdej formie zakończyć może się zawodowym sukcesem lub zniechęceniem. Zabrzmi to trywialnie, ale potrzeba czasu i zaangażowania, by edukacja przyniosła wymierne efekty.

Kurs “PHP & MySQL od podstaw do eksperta” ma pomóc użytkownikom w zdobyciu potrzebnej wiedzy. Szkolenie podzielono na 82 lekcje, trwające łącznie 24 godziny. Twórca kursu, Arkadiusz Włodarczyk, nie tylko przedstawi niezbędne zagadnienia teoretyczne, ale pomoże w nauce pisania skryptów w PHP i tworzeniu zapytań w MySQL.

Użytkownik dowie się czym są zmienne, operatory arytmetyczne i logiczne, instrukcje warunkowe czy pętle. Nauczy się tworzenia tabel w MySQL, pobierania danych. Pozna podstawy składni języka SQL.

Cenę kursu “PHP & MySQL od podstaw do eksperta” obniżono z 385 zł do 65 zł, czyli o 83 proc.

* Materiał powstał przy współpracy z platformą Udemy.

Lokowanie produktu
Najnowsze