REKLAMA

Ta aplikacja to prosty sposób na wrzucanie zdjęć na Instagrama prosto z komputera

Instagram domyślnie nie umożliwia dodawania zdjęć z poziomu komputera, ale jest sposób, by obejść tę blokadę.

12.10.2017 13.38
MacBook Pro 2017 13 Apple
REKLAMA
REKLAMA

Instagram z powodzeniem możemy przeglądać w przeglądarce na komputerze, a do tego serwis regularnie testuje kolejne funkcje dostępne na PC. Niektórzy użytkownicy mogą już oglądać na pecetach Insta Stories. Cały czas brakuje jednak jednej, kluczowej funkcji, czyli dodawania nowych zdjęć.

Dzięki Windowed dodamy zdjęcie do Instagramu z poziomu komputera.

Instagram pozwala dodawać zdjęcia nie tylko z poziomu aplikacji mobilnej, ale także przez przeglądarkę na smartfonie. Problem polega na tym, że na komputerach korzystamy z „dużych” wersji Chrome’a, czy Safari, a te nie są w pełni obsługiwane przez Instagram. Pojawiło się jednak rozwiazanie.

 class="wp-image-608213"

Windowed to bardzo prosta przeglądarka dostępna na Windowsa i macOS, która symuluje przeglądarkę mobilną. Dzięki temu możemy zalogować się na Instagram i korzystać z niego tak, jak na smartfonie. Oznacza to m.in. możliwość dodawania zdjęć z poziomu komputera.

Jak zwykle w takich przypadkach, są wątpliwości.

Zawsze w przypadku zewnętrznych aplikacji do obsługi popularnych usług powinniśmy być szczególnie uważni. Do działania wymagane jest logowanie, co oznacza, że zostawiamy swój login i hasło w aplikacji firmy trzeciej. Nawet jeśli twórcy nie mają złych zamiarów, nie oznacza to, że nasze dane będą w pełni chronione. Zewnętrzni deweloperzy mogą mieć znacznie mniejsze doświadczenie w ochronie danych osobowych.

Z tego powodu sam nie korzystam z usług podobnych do Windowed. Są jednak inne metody na bezpieczniejsze dodawanie zdjęć. Jeśli korzystasz z komputera z Windows 10, możesz pobrać ze sklepu Windows aplikację Instagram. Umożliwia ona dodawanie zdjęć, ale tylko kiedy przełączysz system w tryb tabletowy, co nie jest szczególnie wygodne.

Istnieje inna, wygodniejsza możliwość.

Przeglądarka desktopowa może zasymulować działanie wersji mobilnej. W "dużych" przeglądarkach takich jak Chrome lub Safari możemy wymusić tryb renderowania stron w taki sposób, jak na smartfonie.

Jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera PC? class="wp-image-562777"
REKLAMA

Tę metodę dodawania zdjęć do Instagramu opisałem kilka miesięcy temu. Jest to obecnie najbezpieczniejszy i najmniej inwazyjny sposób. Niestety Instagram wie o tej metodzie i zaczyna z nią walczyć. Obecnie ten trik przestał działać w przeglądarce Chrome, ale nadal można z niego skorzystać w Safari.

Dodawanie zdjęć do Instagramu z komputera nie jest oficjalną funkcją serwisu, dlatego system jest niedoskonały. Regularnie powstają nowe metody, ale Instagram z nimi walczy, co przypomina zabawę w kotka i myszkę. Najprostszą metodą na tę chwilę jest opisywana aplikacja Windowed, ale pamiętajcie, że logujecie się w niej na własną odpowiedzialność.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA