REKLAMA

Mocne uderzenie - oto Huawei Mate 10 Pro

Huawei Mate 10 Pro to jedna z ciekawszych premier tego roku. W końcu poznaliśmy wszystkie detale. 

16.10.2017 13.03
huawei mate 10 pro specyfikacja
REKLAMA
REKLAMA

Najważniejszym elementem Mate 10 Pro jest bez wątpienia nowy procesor Kirin 970, wyposażony w NPU. Ten tajemniczy skrót pochodzi od Neural Network Processing Unit. Dzięki NPU, smartfony Huawei Mate 10 i Mate 10 Pro do wielu zadań wykorzystywać będą możliwości algorytmów sztucznej inteligencji.

Dzięki połączeniu procesora NPU i inteligencji w chmurze, nowa seria smartfonów Huawei Mate wyręczy użytkownika w niektórych kwestiach. W ten sposób na przykład telefon rozpoznaje obiekty, którym chcemy zrobić zdjęcie i w czasie rzeczywistym dobiera do nich automatycznie najlepsze tryby tematyczne.

Sztuczna inteligencja w telefonach Mate 10 i Mate 10 Pro stawia dopiero pierwsze kroki. Huawei zapewnia, że ich moduł NPU będzie m.in. kompatybilny z frameworkiem SI stworzonym przez firmę Google. Chińczykom bardzo zależy też, żeby aplikacje wykorzystujące nowe możliwości NPU tworzone były przez niezależnych deweloperów. W skrócie: SI w Mate 10 Pro dopiero się rozwija, a jej pełne możliwości poznamy dopiero za jakiś czas.

Huawei Mate 10 Pro: specyfikacja.

huawei mate 10 pro specyfikacja class="wp-image-609272"

Ośmiordzeniowy procesor Kirin 970 został wykonany w 10-nanometrowym procesie technologicznym. Nowy Kirin wspomagany jest przez dwunastordzeniowy procesor graficzny Mali-G72 oraz chip NPU, przygotowany specjalnie na potrzeby urządzeń mobilnych. Kirin 970 to także nowy podwójny procesor ISP, który pozwala wykorzystać możliwości systemu robienia zdjęć, opartego na AI. Do tego dochodzi jeszcze "skromne" 6 GB pamięci RAM.

Połączenie stworzonej przez Huawei architektury obliczeniowej HiAI i procesora graficznego oznacza, że Kirin 970 jest o 20% wydajniejszy i o 50% bardziej energooszczędny podczas wykonywania zadań, wykorzystujących AI. Urządzenia z serii Huawei Mate będą też w pełni wykorzystywać superszybki standard LTE. Telefony wyposażono w funkcję dual SIM 4G oraz łączność w technologii dual VoLTE.

Nowe proporcje ekranu i szklana obudowa.

huawei mate 10 pro specyfikacja class="wp-image-609275"

Nowy, 6-calowy wyświetlacz Huawei FullView wykonany został w technologii OLED i wspiera technologię HDR 10. Zwróćcie też uwagę na nowe proporcje ekranu, czyli 18:9. Trend ten zapoczątkowała firma LG i jak widać coraz więcej producentów zaczyna stosować te proporcje w swoich sztandarowych modelach telefonów.

W Huawei Mate 10 Pro szkło znajdziemy także na tylnej części obudowy. Jest to "szkło 3D", co w realnym świecie oznacza, że tylna ścianka telefonu ma bardzo wygodnie wyprofilowane krzywizny, tak aby Mate 10 Pro wygodnie leżał w dłoni użytkownika. Z tyłu znajdziemy również czytnik linii papilarnych. Jest to cecha wyróżniająca model Pro od zwykłej wersji, w której czytnik umieszczono z przodu, pod ekranem.

Nowy podwójny aparat Leica.

huawei mate 10 pro specyfikacja class="wp-image-609278"

Huawei ponownie połączył siły z marką Leica. W wyniku tej współpracy powstał podwójny obiektyw wykorzystany w modelu Mate 10 i Mate 10 Pro. Aparat łączy w sobie 12-megapikselową matrycę RGB, 20-megapikselową matrycę monochromatyczną, optyczną stabilizację obrazu (OIS) i bardzo jasną, podwójną przysłonę f/1.6 .

Aparat posiada też funkcję efektu rozmycia i cyfrowego przybliżania, które opierają się na sztucznej inteligencji. Nowe opcje rozpoznawania obiektów i trybów tematycznych w czasie rzeczywistym automatycznie wybierają ustawienia aparatu w oparciu o fotografowany obiekt i jego otoczenie. Podczas ich użytkowania można także skorzystać z zaawansowanej funkcji cyfrowego przybliżania opartej na AI w połączeniu z funkcją wykrywania ruchu, która również korzysta z tej technologii. Dzięki temu fotografowane obiekty będą bardziej wyraźne.

Ogromny akumulator.

huawei mate 10 pro specyfikacja class="wp-image-609284"

W modelach Mate 10 i Mate 10 Pro zastosowano akumulator o pojemności 4000 mAH, dodając nową technologię Huawei SuperCharge z certyfikatem bezpieczeństwa TÜV. Telefon wyposażono także w inteligentny system zarządzania stanem naładowania, który rozumie zachowanie użytkownika. Smartfony wspierają standard szybkiego ładowania niskim napięciem 4.5V/5A.

Podłączenie urządzenia do ładowarki na zaledwie 10 minut pozwoli naładować go w 20 proc., a 30 minut ładowania to aż 58 proc. pojemności akumulatora. Huawei zapewnia, że te 58 proc. wystarczy na cały dzień pracy, a w pełni naładowany Mate 10 Pro nie będzie musiał być ładowany codziennie. Na pewno zweryfikujemy to w naszych testach redakcyjnych.

Nowa wersja nakładki EMUI.

Modele Mate 10 i Mate 10 Pro zostały wprowadzone na rynek z zupełnie nowym interfejsem EMUI 8.0 opartym na systemie Android 8.0. Numeracja EMUI odpowiada wersji systemu Android, tak aby użytkownikom było łatwiej zorientować się w tych wszystkich cyferkach. Wśród funkcji znalazła się opcja Smart Screen, pozwalająca na inteligentne zarządzanie podzielonym ekranem.

Dzięki niej można uruchomić dwie aplikacje obok siebie czy skorzystać z pełni możliwości, jakie daje tryb pulpitu. Wybierając tę opcję można wydłużyć wyświetlacz smartfonu lub go powielić. Funkcja ta pozwala zachować prywatność osobistych powiadomień, połączeń lub wiadomości.

REKLAMA

Huawei Mate 10 Pro: cena i dostępność.

HUAWEI Mate 10 Pro będzie dostępny w kolorze czarnym, niebieskim i złotym. Przedsprzedaż Huawei Mate 10 Pro w Polsce rozpocznie się 27 października br. Cena tego modelu to 3 499 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA