REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei Mate 10 Lite już jest. Kusi dużym ekranem, niewygórowaną ceną i... czterema aparatami

Oczekiwany Huawei Mate 10 Lite zadebiutował, a od jutra będzie dostępny w Polsce. Smartfon zapowiada się rewelacyjnie dobrze.

16.10.2017
14:02
Huawei Mate 10 Lite
REKLAMA
REKLAMA

Huawei Mate 10 Lite to młodszy brat Huawei Mate 10, którego premiera będzie miała miejsce już dzisiaj.

Czym wyróżnia się Huawei Mate 10 Lite?

Huawei Mate 10 Lite class="wp-image-609221"

Smartfon oferuje ekran IPS FullView o przekątnej 5,9 cala i wydłużonych proporcjach 2:1 z rozdzielczością Full HD+ (2160 x 1080 pikseli). Wokół ekranu znajdziemy bardzo minimalistyczne, zwężone ramki. Obudowa smartfona jest wykonana z metalu.

Urządzenie jest napędzane przez ośmiordzeniowy procesor Kirin 659 i 4 GB RAM-u. Do tego na pokładzie mamy 64 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozszerzyć o karty microSD, ale uwaga: mamy do dyspozycji gniazdo hybrydowe, co oznacza, że musimy wybrać, czy wolimy konfigurację z dwiema kartami SIM, czy z jedną SIM i jedną microSD.

Huawei Mate 10 Lite class="wp-image-609224"

Akumulator urządzenia ma pojemność 3340 mAh, co ma się przełożyć na dwa dni pracy bez ładowania. Naładujemy go poprzez złącze Micro USB. Nie zabrakło też złącza minijack, ale zauważalnym brakiem będzie łączności NFC, której nie znajdziemy w Huawei Mate 10 Lite. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 7.0 z autorską nakładką EMUI 5.1.

Nie zabrakło… czterech aparatów.

Huawei Mate 10 Lite class="wp-image-609227"

Z tyłu znajdziemy podwójny moduł aparatu, gdzie podstawowa matryca ma rozdzielczość 16 MP, a dodatkowa 2 MP. Mniejszy sensor dostarcza informacji o głębi, co pozwala robić zdjęcia w trybie portretowym. Rozmycie tła można zmieniać także po zrobieniu zdjęcia.

Zaskoczeniem jest fakt, że dwa aparaty znajdziemy również z przodu. Na froncie główna matryca ma rozdzielczość 13 MP i jest wpierana przez dodatkową o rozdzielczości 2 MP. Dzięki temu możemy rozmywać tło także w zdjęciach selfie, a jakość autoportretów poprawimy dzięki algorytmowi Beauty 4.0, który pozwala przeprowadzić automatyczny retusz skóry w aplikacji aparatu.

Huawei Mate 10 Lite class="wp-image-609230"

Szkoda, że smartfon nie pozwala na nagrywanie wideo w 4K. Najwyższa jakość to Full HD, ale tę niedogodność można wybaczyć biorąc pod uwagę cenę Huawei Mate 10 Lite.

Huawei Mate 10 Lite kosztuje 1499 zł. W przedsprzedaży słuchawki Bluetooth gratis.

REKLAMA
Huawei Mate 10 Lite class="wp-image-609236"

Huawei Mate 10 Lite trafi do przedsprzedaży w Polsce już jutro, w cenie 1499 zł. Osoby, które zdecydują się na zakup smartfona w przedsprzedaży otrzymają bezprzewodowe słuchawki Huawei. Mate 10 Lite zapowiada się bardzo obiecująco. Duży ekran, przyzwoite podzespoły, a do tego aż cztery aparaty wyglądają bardzo atrakcyjnie, przynajmniej "na papierze". Jak urządzenie działa w praktyce? O tym pierwsi nabywcy dowiedzą się dopiero 31 października, bo właśnie wtedy ruszą dostawy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA