Sprzęt  / News

HP chce udowodnić, że jest liderem na rynku PC. I przedstawia dwa nowe, piękne argumenty

HP Spectre 13 i HP Spectre x360. Te dwie nowe propozycje mają umocnić markę HP na konsumenckim rynku komputerów osobistych. I wiecie co? Mają pełen potencjał, by to zrobić. Oba komputery zapowiadają się świetnie.

Wygląda na to, że podział firmy HP na dwa osobne podmioty (jeden zajmujący się rynkiem korporacyjnym, drugi całą resztą) wyszedł jej na dobre. A już na pewno jej potencjalnym klientom. HP już od dłuższego czasu zamiast lichej jakości komputerów oferuje urządzenia bardzo wysokiej klasy i jakości. Szczególnie w segmencie premium. Wysiłek się opłacił: producent dogonił, jeśli chodzi o pozycję, światowego lidera - firmę Lenovo. Dwa nowe komputery mają być jednym ze sposobów, by utrzymać tę pozycję.

Są to nowe, odświeżone HP Spectre 13 i HP Spectre x360 13. Oba zostały wyposażone w procesory Intela najnowszej generacji, oba pracują jeszcze dłużej na akumulatorze i oba posiadają jeszcze lepsze wyświetlacze. Zacznijmy od pierwszego z nich.

HP Spectre 13 to najcieńszy na rynku laptop z dotykowym wyświetlaczem.

HP Spectre 13

Ten laptop ma być jednym z najlepszych jeśli chodzi o obraz i dźwięk. Odpowiadać mają za to zarówno rzekomo fantastyczny wyświetlacz o rozdzielczości 4K, jak i ponoć rewelacyjny system dźwiękowy. Jego obudowa to mieszanka elementów aluminiowych i z włókna węglowego, co ma zapewnić mu lekkość, trwałość i elegancję.  Obudowa dostępna będzie w dwóch wariantach kolorystycznych: białej z jasnozłotymi akcentami lub ciemnoszarej z miedzianymi. Wyświetlacz chroniony jest szkłem Gorilla Glass.

Wspomniane i bardzo zachwalane przez HP głośniki znajdują się nad klawiaturą, która – jak to w laptopie tej klasy bywa – jest podświetlana. Za wydajność odpowiada procesor Core ósmej generacji (do wyboru i5 lub i7). Maksymalna ilość pamięci operacyjnej to 16 GB LPDDR3 a masowej to 1 TB na urządzeniu PCIe SSD.

HP Spectre 13

Akumulator ma pozwalać na 11,5 godzin pracy, na dodatek naładujemy go wyjątkowo szybko: mechanizm HP Fast Charge pozwoli naładować go od zera do połowy już w 30 minut.

HP Spectre x360 13 również nie rozczaruje nas czasem pracy na akumulatorze.

Jak twierdzi HP, to w tym momencie najwydajniejszy jeżeli chodzi o zużycie energii komputer hybrydowy z czterordzeniowym procesorem. To relatywnie wąska kategoria, więc to chwalenie się jest nieco na wyrost, miejmy jednak w pamięci, że w praktyce oznacza to po prostu, że komputer ten bardzo rzadko będziemy podłączać do prądu. Przynajmniej tak obiecuje producent.

Ciekawostką jest jego wyświetlacz: HP zastosowało w Spectre x360 13 moduł stosowany do tej pory w jego biznesowych laptopach. Na życzenie możemy włączyć tryb który uniemożliwia postronnym podejrzenie tego, co mamy na wyświetlaczu, znacząco zmniejszając kąty widzenia (tzw. filtr prywatności). Ta funkcja dostępna będzie tylko w srebrnej wersji laptopa i tylko z wyświetlaczem Full HD.

HP Spectre x360 13

Akumulator ma nam pozwolić na 16,5 godziny nieprzerwanej pracy. Obudowa jest wykonana z aluminium i dostępna będzie w trzech wersjach kolorystycznych: srebrnej, ciemnoszarej z miedzianymi akcentami i w kolorze różowego złota. 13-calowy wyświetlacz (w najlepszej wersji w rozdzielczości 4K) jest bezramkowy i chroniony szkłem Gorrilla Glass. Za wydajność odpowiadać będą procesory Core ósmej generacji (do wyboru i5 lub i7). Towarzyszyć im będzie do 16 GB pamięci operacyjnej LPDDR3 i do 1 TB pamięci masowej PCIe SSD. Nie zabraknie czytnika linii papilarnych i kamery zgodnej z Windows Hello. Komputer będzie też zgodny z Windows Ink dzięki dołączonemu rysikowi, który można ładować za pomocą portu USB-C.

HP Spectre x360 13

HP Spectre 13 i HP Spectre x360 będą dostępne w sprzedaży od listopada. Znamy polskie ceny.

Ceny HP Spectre 13 zaczynać się mają od 5900 zł. Ceny HP Spectre x360 13 od około 5500 zł. Na pewno będziemy się starać wypożyczyć oba do testów. A już niebawem na naszych łamach recenzja HP Envy 13, a więc komputera, który pod wieloma względami przewyższył nasze oczekiwania.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst