REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wytrzymały smartfon za 449 zł. Oto Hammer Titan 2 z Biedronki

Do sklepów Biedronka trafił nowy wytrzymały smartfon. Jest nim Hammer Titan 2 kosztujący zaledwie 449 zł. Oto wszystko, co powinniście o nim wiedzieć.

02.10.2017
11:34
Hammer Titan 2 to wytrzymały smartfon z Biedronki za 449 zł
REKLAMA
REKLAMA

Obudowa jest naprawdę wytrzymała.

Została wykonana głównie z plastiku pokrytego cienką warstwą gumy, jednak znajdują się na niej także metalowe elementy. Poszczególne części są ze sobą spasowane za pomocą śrub, dzięki czemu cała konstrukcja sprawia wrażenie wyjątkowo mocnej. W trakcie testów telefon był wielokrotnie upuszczany na twarde powierzchnie i z każdej takiej próby wyszedł zwycięsko.

 class="wp-image-600446"

Telefon spełnia normę IP68, dzięki czemu jest pyło- i wodoszczelny. Warto jednak przed zalaniem lub zatopieniem go zabezpieczyć gniazdo ładowania oraz wyjście słuchawkowe za pomocą gumowych uszczelek. W przeciwnym razie kontakt z wodą będzie mógł poskutkować uszkodzeniem telefonu.

Obudowa może i ogromna, ale ekran… malutki.

Hammer Titan 2, tak jak inne wzmacniane telefony, ma wyjątkowo masywną obudowę, w której znajduje się filigranowy ekran. W tym przypadku jest to 4-calowy wyświetlacz IPS, który dla niektórych użytkowników może wydawać się za mały. Jego rozdzielczość to zaledwie 800 x 480 pikseli, ale na tak małej powierzchni okazuje się w zupełności wystarczająca.

Obraz jest ostry i całkiem ładny. Z drugiej strony, odwzorowanie barw nie jest najlepsze, jednak… czy komukolwiek będzie to przeszkadzać w tak tanim smartfonie? Moim zdaniem nie. Ekran jest pokryty grubą warstwą szkła, dzięki czemu uszkodzenie go będzie znacznie trudniejsze niż w przypadku zwykłego smartfona.

Podzespoły z gatunku tych najgorszych.

Czterordzeniowy procesor MediaTek MTK6580, 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci, którą da się rozszerzyć za pomocą kart microSD. Ta specyfikacja nie wróży nic dobrego. Jednak, o dziwo, telefon działa naprawdę sprawnie. Byłem w stanie używać go do przeglądania sieci, korzystania z komunikatorów, odpisywania na maila oraz granie w bardzo proste gry.

 class="wp-image-600437"

Może to efekt użycia ekranu o małej rozdzielczości? Może kwestia zastosowania Androida Nougat z bardzo małą liczbą zbędnych dodatków? Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ale uzyskane rezultaty jak najbardziej cieszą. Co prawda telefon nie działa idealnie i krztusi się po odpaleniu wielu programów, ale i tak jest lepszy od bezpośredniej konkurencji.

Typowe standardy łączności.

Mamy tu WiFi 802.11n, Bluetooth 4 oraz GPS, który działa dobrze, ale potrzebuje nieco czasu na rozruch. Nie zabrakło także obsługi dwóch kart SIM, dzięki czemu można jednocześnie korzystać z numeru służbowego oraz prywatnego.

Krótko mówiąc, Hammer Titan 2 obsługuje wyłącznie podstawowe standardy i nie odbiega pod tym względem od innych tanich telefonów na rynku.

Mały akumulator, kiepski aparat.

Pojemność akumulatora wynosi 2500 mAh. W przypadku większości smartfonów parametr taki oznacza czas działania urządzenia krótszy niż jeden dzień. Jednak ogniwa te okazują się wystarczające w połączeniu z małym ekranem oraz podstawowymi podzespołami. Należy pamiętać, że Hammer Titan 2 nie obsługuje żadnej technologii szybkiego ładowania, więc uzupełnienie braków energii potrwa ponad 2 godziny.

 class="wp-image-600443"

Czas na aparat. Megapiksele? Jasność obiektywu? Aplikacja? Kogo to wszystko obchodzi, skoro zdjęcia robione tym telefonem są po prostu bardzo złe i to w każdych warunkach oświetleniowych. Aparat potrzebuje wyjątkowo dużo czasu na złapanie punktu ostrości, a nawet gdy uda się zrobić zdjęcie, jego barwy, ostrość oraz inne aspekty są niezwykle dalekie od ideału.

Czy warto kupić Hammer Titan 2?

Model ten mogę polecić wyłącznie użytkownikom, którzy szukają wytrzymałego telefonu z kilkoma inteligentnymi funkcjami. Jeżeli zamierzasz przede wszystkim używać go do dzwonienia oraz wysyłania wiadomości, a do tego okazjonalnie chcesz sprawdzić pogodę, wyznaczyć trasę oraz przejrzeć media społecznościowe, jest to telefon w pełni wart swojej niezbyt wygórowanej ceny.

REKLAMA

Użytkownikom potrzebującym pełnoprawnego wytrzymałego smartfona polecam jednak wybór nieco lepszego modelu, najlepiej takiego wyposażonego w większy wyświetlacz, aparat oraz co najmniej 2 GB RAM, taki jak Hammer Axe M LTE za 699 zł. Jak widać, trzeba będzie za niego zapłacić sporo więcej, ale ta inwestycja na pewno się opłaci.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA