Sprzęt  / Recenzja

Hammer Delta to jeden z najtańszych wzmacnianych telefonów na rynku. Od dziś w Biedronce

W sklepach Biedronka zadebiutował właśnie wzmacniany telefon Hammer Delta, którego cena to zaledwie 159 zł. Sprawdziłem, czy warto go kupić.

To najtańszy sprzęt w ofercie Hammera, ale nie widać tego po obudowie. Ta została wykonana z twardego plastiku, zaś nieliczne elementy zostały pokryte gumą. Co więcej, Hammer Delta jest bardzo dobrze spasowany. Poszczególne elementy z tworzywa sztucznego są ze sobą połączone za pomocą śrub, więc cała konstrukcja jest stabilna. Dzięki temu wytrzymała one wiele upadków na twarde, betonowe powierzchnie, do których doszło podczas testów.

Hammer Delta wypada też całkiem nieźle pod względem ergonomii. Telefon dobrze leży w dłoni, a dzięki chropowatej obudowie się z niej nie wyślizguje. Także wszystkie przyciski są odpowiednio duże i mają bardzo mocny, wyczuwalny klik. Nie sposób też przyczepić się do 2,4-calowego ekranu, który cechuje się odpowiednią jasnością oraz odwzorowaniem barw, oczywiście jak na klasyczną konstrukcję.

Hammer Delta to sprzęt o podstawowych możliwościach.

Ma bardzo proste oprogramowanie, w którym znalazły się wyłącznie najpotrzebniejsze funkcje. Krótko mówiąc: telefon ten pozwala na dzwonienie, wysyłanie SMS-ów, ustawienie alarmu, oraz zagranie w Snake’a. Nie zabrakło też kalkulatora, latarki, radia oraz odtwarzacza multimediów. Ten ostatni sprawia, że Hammer Delta może służyć jako odtwarzacz muzyki zapisanej na karcie microSD.

Sprzęt ma wbudowany aparat, którego parametry pominę z prostego powodu: jakość wykonywanych nim zdjęć jest tak tragiczna, że nie warto poświęcać mu uwagi. Co więcej: w pamięci urządzenia nie mieści się nawet jedno zdjęcie. Oznacza to, że do skorzystania z niego konieczne będzie dokupienie dodatkowej pamięci. To blamaż tego urządzenia, ponieważ nawet Nokia 3310 mieściła w swojej pamięci chociaż kilka zdjęć.

Hammer Delta dobrze sprawdza się zarówno podczas wysyłania SMS-ów, jak też rozmów głosowych. Jakość tych ostatnich jest odpowiednio dobra. Zarówno ja wyraźnie słyszałem moich rozmówców, jak też oni mnie. Warto dodać, że telefon pozwala na korzystanie z dwóch numerów jednocześnie, ponieważ obsługuje funkcję Dual SIM.

Hammer Delta

Ogromną zaletą klasycznych telefonów jest długi czas pracy bez ładowania. Hammer Delta nie jest tu wyjątkiem. Ma on akumulator o pojemności 1700 mAh, który wystarcza na niemal tydzień pracy. Oznacza to, że jego posiadacze z ładowarki będą korzystać wyłącznie w domu. Warto dodać, że gniazdo ładowania Hammer Delta jest głęboko osadzone i chronione grubą warstwą gumy. Z tego powodu nie będzie do niego pasował każdy przewód microUSB, więc polecam korzystanie z tego, który dołączono do zestawu.

Czy warto kupić Hammer Delta?

Zdecydowanie tak. Osoby szukające taniego, wytrzymałego telefonu o podstawowych możliwościach powinny poważnie rozważyć jego wybór. Model ten spełnia wszystkie swoje funkcje i jest bardzo rozsądnie wyceniony. Jednak jeżeli nie uda się wam go kupić w Biedronce, nie martwcie się.

Za jedyne 30 zł więcej w większości sklepów internetowych możecie nabyć nieco lepszy model Hammer 3. On za sprawą mocniejszego akumulatora o pojemności 2000 mAh jest w stanie bez ładowania wytrzymać grubo ponad tydzień i jest jednym z najciekawszych klasycznych telefonów dostępnych na rynku.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst