REKLAMA

Po rozszerzeniach dla Chrome przyszła pora na dodatki do Gmaila. Zainstalujesz je jednym kliknięciem

Google wprowadził dzisiaj do Gmaila dodatki innych firm. Dzięki temu bezpośrednio ze skrzynki odbiorczej będziemy mieli dostęp do wielu przydatnych funkcji, które z pewnością ułatwią codzienną pracę.

24.10.2017 19.30
gmail dodatki
REKLAMA
REKLAMA

Nie jest to niespodzianka, ponieważ Google zapowiedział, że wprowadzi taką funkcję podczas marcowej konferencji I/O. Od tamtej pory firma zaczęła współpracować z wieloma zewnętrznymi dostawcami, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze rozszerzenia.

Pierwszymi partnerami są takie firmy jak Asana, Trello, DialPad, Intuit QuickBooks i Wrike. Dodatki wyświetlane są w prawym, bocznym pasku Gmaila.

Nic dziwnego, że Google udostępnił taką możliwość. Komunikacja w biznesie w dużej mierze opiera się na korzystaniu z maila. Teraz eksportowanie danych do zewnętrznych aplikacji stanie się jeszcze prostsze i nie będzie wymagało od użytkownika ciągłego przełączania się pomiędzy nimi.

Dodatki dostępne również w aplikacji mobilnej

Miłą niespodzianką jest to, że dodatki działają również w mobilnej aplikacji Gmaila, choć na razie tylko na Androidzie. Rzecznik prasowy Google potwierdził jednak, że współpracują z Apple w celu udostępnienia dodatków dla użytkowników systemu iOS. Niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie taka opcja pojawi się na urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka.

REKLAMA

Dodatki można już pobrać z G Suite Marketplace. Google zachęca również deweloperów do tworzenia własnych propozycji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA