REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Mocny debiut GOG.com w Polsce. Na start darmowe gry i świetne ceny

Po prawie 10 latach od swojego debiutu platforma GOG.com w końcu dorobiła się polskiej wersji. Co to oznacza dla nas, polskich graczy?

24.10.2017
16:31
gog com w polsce
REKLAMA
REKLAMA

GOG.com to platforma cyfrowej dystrybucji gier PC, będąca częścią grupy CD Projekt. W momencie swojego debiutu, czyli w 2008 r., skupiała się ona wyłącznie na klasycznych, pecetowych produkcjach (w końcu GOG to skrót od good old games). Szybko jednak zdecydowano się na otworzenie się na nowsze produkcje.

GOG.com: platforma inna niż wszystkie.

GOG.com wyróżnia się na tle innych cyfrowych sklepów kilkoma szczegółami. Po pierwsze, wszyscy ludzie, którzy zajmują się jej tworzeniem są zapalonymi graczami. Dzięki temu zespół wsparcia technicznego pomaga nie tylko w technicznych aspektach, ale również udziela pomocy graczom w innych kwestiach. Czasem są to podpowiedzi, jak przejść dany etap w grze albo jak pokonać jakiegoś wymagającego bossa.

Ale to nie jest najważniejsza kwestia, która wyróżnia GOG.com na tle konkurencji. Jeśli o mnie chodzi, w korzystaniu z GOG-a najbardziej cenię sobie brak zabezpieczeń DRM. Dzięki temu żaden tytuł dostępny na polskiej platformie do prawidłowego działania nie wymaga dostępu do internetu.

Warto też wspomnieć, że każda gra, która pojawia się na GOG-u, jest indywidualnie dobierana. Ktoś z zespołu GOG.com przechodzi dany tytuł i decyduje, czy pasuje on do profilu użytkownika GOG.com. Co to za profil?

— Nie prowadzimy żadnych badań w stylu: nasz użytkownik ma tyle i tyle lat, wydaje tyle i tyle pieniędzy i czyta nasz newsletter o tej i o tej godzinie. Naszą platformę tworzymy z myślą o wszystkich graczach, którzy kochają gry komputerowe. Tylko to się liczy - mówi Piotr Karwowski, managing director w GOG.com

Do tego dochodzi jeszcze kilka sprytnych udogodnień dla użytkowników platformy GOG.com. Jednym z moich faworytów jest bez wątpienia możliwość zapisywania stanu gry w chmurze. Nie brzmi to, jak coś szczególnego, dopóki człowiek nie zorientuje się, że funkcja ta jest dostępna dla tytułów stworzonych na długo przed narodzinami chmury. Cudowna sprawa, jeśli w ten sam tytuł gracie np. na kilku komputerach.

Drugą interesującą funkcją, z której obyście korzystali jak najrzadziej, jest tzw. rollback. Chodzi o możliwość powrotu do poprzedniej wersji gry, jeśli najnowsza aktualizacja z jakiegoś powodu wam nie odpowiada lub wręcz psuje grę. Znowu niby nie jest to nic specjalnego, a tylko Polacy pomyśleli o zaimplementowaniu tej opcji na swojej platformie.

GOG.com w końcu debiutuje w Polsce.

gog com w polsce class="wp-image-614608"
Możecie się śmiać, ale to jedna z najlepszych gier na świecie, którą przez najbliższe 48h pobierzecie za darmo.

I tak, po 9 latach ciągłego udoskonalania swojej platformy, GOG.com w końcu pojawił się w polskiej wersji językowej. Na co możemy liczyć z tej okazji?

Zacznijmy od darmowych gier! GOG.com przygotował specjalny prezent - do 26 października, do godziny 13:59, czyli przez najbliższe około 48 godzin, Stronghold HD, A.D. 2044, Sołtys i Skaut Kwatermaster, są dostępne zupełnie za darmo. Wystarczy wejść na stronę GOG.com i jednym kliknięciem dodać gry do swojego konta.

Polska wersja platformy oznacza też, że ekipa pracująca nad GOG.com będzie poświęcała jeszcze więcej uwagi pozyskiwaniu polskich gier, jak i polskich lokalizacji. W tym także tych kultowych ze starych wydawnictw CD Projektu czy innych dystrybutorów. Już dziś platforma może pochwalić się ponad 400 polskimi lokalizacjami, w tym takimi hitami, jak Baldur’s Gate, Icewind Dale, seria Gothic, S.T.A.L.K.E.R.a czy Syberia. Część z tych tytułów jest dostępna tylko na GOG.com.

— Chciałbym, żebyśmy w przyszłości mieli możliwość przygotowywania polskich lokalizacji do gier, które nigdy ich nie miały. Gdyby udało nam się rozpocząć tworzenie własnych lokalizacji na pewno chciałbym nawiązać współpracę z fanami danego tytułu, jeśli chodzi o przygotowanie polskiego tłumaczenia - dodaje Karwowski.

GOG.com w Polsce: nowe polskie gry i jeszcze niższe ceny.

gog com w polsce class="wp-image-614605"
Koniecznie sprawdźcie też promocje na polskie produkcje dostępne na GOG.com

Do już obecnego grona, składającego się z całej serii Wiedźmin, Dying Light, Shadow Warrior 2, czy serii Earth, dołączyły m.in. Crime Cities, Schizm, Reah, A.D. 2044, Sołtys i Skaut Kwatermaster. W planach jest regularne dodawanie kolejnych tytułów, które polscy gracze pamiętają z dawnych lat, jak i duże premiery typu Frostpunk czy Seven: Days Long Gone.

Kontynuując popularną na polskim rynku tradycję atrakcyjnych cenowo reedycji gier, GOG.com wprowadził nowe, niższe ceny na wybrane tytuły z oferty, cieszące się dużą sympatią wśród polskich graczy. Gry takie jak MDK, BloodRayne, Tropico Remastered, Broken Sword Director’s Cut, Commandos Ammo Pack czy Pizza Tycoon, są teraz dostępne w cenie 9,99 zł. Z czasem grupa tych tytułów będzie się powiększała.

Darmowe gry dla wszystkich, nowe pozycje od polskich twórców, tytuły z kultowymi lokalizacjami i więcej - tak GOG.com wita się z polskimi graczami. A jak dowiedzieliśmy się od dyrektora zarządzającego tą platformą, to dopiero początek nadchodzących zmian:

REKLAMA

— Przyszły rok będzie jeszcze ciekawszy dla użytkowników naszej platformy. Niestety na razie nie mogę powiedzieć nic więcej, jednak jestem pewien, że gracze nie będą rozczarowani - mówi Karwowski.

I tym optymistycznym akcentem zakończymy. Pamiętajcie, żeby w przeciągu najbliższych 48 godzin odebrać darmową paczkę gier!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA