REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Facebook wydał aplikację, na którą nikt nie czeka. Miał szansę stworzyć Messengera na macOS

Komunikator Facebooka zadebiutował w formie aplikacji na komputery z Windows i macOS. Szkoda tylko, że twórcy serwisu zdecydowali się stworzyć desktopowe wydanie Facebook Workplace Chat zamiast Messengera.

26.10.2017
14:43
facebook workplace chat app windows macOS 5
REKLAMA
REKLAMA

Facebook Workplace to oprogramowanie dla firm do komunikacji pracowników, a zarazem konkurent Slacka i Microsoft Teams. Do tej pory Facebookowi brakowało jednak desktopowej aplikacji, która pozwalałaby na łatwiejszą komunikację pomiędzy pracownikami z poziomu komputerów.

 class="wp-image-615886"

Facebook Workplace na Windows i macOS wychodzi z wersji beta.

Członkowie organizacji korzystających z Facebook Workplace mogli korzystać z aplikacji desktopowej w wersji rozwojowej już od kilku tygodni. Dzisiaj pojawiło się pierwsze stabilne wydanie Facebook Workplace Chat na komputery, które mogą pobrać wszyscy chętni użytkownicy.

Na stronie głównej Facebook Workplace próżno jednak szukać odnośnika do nowej aplikacji, bo promowane są programy na Androida i iOS. Wydanie na Windows i macOS można znaleźć dopiero po udaniu się do zakładki komunikatora, który jest firmowym odpowiednikiem Messengera.

Tak jak wskazuje nazwa Facebook Workplace Chat, aplikacja nie daje dostępu do całej usługi.

Facebook Workplace to narzędzie do zarządzania organizacją składające się z wielu modułów. Przypomina pod względem konstrukcji zamkniętą kopię Facebooka, na którym obecni są jedynie zarejestrowani pracownicy organizacji. Komunikator jest jedną ze składowych części.

facebook workplace chat app windows macOS class="wp-image-615871"

Facebook Workplace Chat do złudzenia przypomina Messengera. Aplikacja to tak naprawdę nakładka na witrynę internetową z odnośnikiem w lewym dolnym rogu do pełnej wersji Facebook Workplace, którego kliknięcie otwiera portal dla organizacji w przeglądarce.

Obecnie za pośrednictwem aplikacji Facebook Workplace Chat można prowadzić rozmowy tekstowe i audio, zarówno prywatne i grupowe. Oprócz tego można wysyłać pliki oraz współdzielić obraz ekranu. W przyszłości Facebook Workplace Chat pozwoli na wykonywanie połączeń wideo, które już teraz oferują Microsoft i Slack.

Oprócz tego z okazji rocznicy premiery Facebook Workplace twórcy portalu odświeżyli wygląd serwisu na urządzeniach mobilnych. Aplikacja jest teraz spójniejsza wizualnie z podstawową wersją Facebooka dla użytkowników prywatnych.

 class="wp-image-615889"

Nie mogę tylko przeboleć, że Facebook nie przygotował zwykłego Messengera.

REKLAMA

Facebook Workplace Chat to de facto nakładka na komunikator uruchamiany w przeglądarce z kilkoma dodatkowymi funkcjami. Aż się prosi, by wykorzystać napisany na jej potrzeby kod, by wydać zwykłego Messengera na macOS.

Niestety twórcy Facebooka dbają wyłącznie o użytkowników portalu z komputerami Windows. Posiadacze sprzętów z macOS muszą obejść się smakiem i korzystać z Messengera w przeglądarce lub wybrać jedną z aplikacji firm trzecich jak np. Chatty.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA