REKLAMA

Poznaj nowe funkcje Dropboksa - teraz łatwiej udostępnisz materiały i zadbasz o backup

Dobra wiadomość dla branży kreatywnej. Dropbox Professional to nowa usługa Dropboxa stworzona z myślą o wszelkiej maści freelancerach, która ma ułatwić im pracę.

17.10.2017 18.44
dropbox professional
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli co jakiś czas zdarza się wam przesyłać mailem pliki w stylu: wersja_finalna_33_poprawki_5asddf.psd (albo coś podobnego), być może zainteresuje was nowa usługa Dropboxa.

Jak twierdzi ta firma, usługa Dropbox Professional została stworzona przede wszystkim z myślą o branży kreatywnej i znacznie ulepszyć organizację pracy wszystkich osób żyjących od zlecenia do zlecenia. W skład Dropbox Professional wchodzą dwie duże usługi i kilka drobnych usprawnień.

Dropbox Professional z funkcją Dropbox Showcases.

Showcases to nic innego, jak mechanizm do tworzenia prostych prezentacji internetowych. Jeśli szukacie prostego i wygodnego sposobu na pochwalenie się swoim portfolio, albo po prostu chcecie udostępnić klientowi prezentację swojego produktu, Showcases jest narzędziem dla was.

Dropbox chwali się, że Showcases pozwala na dodawanie opisów do udostępnionych materiałów, zmianę layoutu strony z prezentacją i inne bajery. Showcase pozwala też na dodawanie komentarzy pod prezentowanymi materiałami. Może jest to jakiś sposób na komunikację z klientem?

Ostatnią, być może najciekawszą funkcją Showcases, jest śledzenie użytkowników oglądających waszą prezentację. Dzięki czemu można na przykład sprawdzić, które jej elementy najbardziej przykuwają ich uwagę.

Funkcja Smart Sync z kolei pozwoli oszczędzić wam miejsce na dysku.

Mówiąc najprościej: Smart Sync to to samo, co migawki plików w OneDrive - chmurze Microsoftu. No ale nie każdy korzysta z OneDrive, więc pozwolę sobie ten temat trochę rozwinąć. Chodzi o to, że Smart Sync pozwala na lokalne przeglądanie plików, które przechowujecie w chmurze Dropboxa.

Niby widzicie je u siebie na dysku, ale tak naprawdę ich tam nie ma. Lokalnie przechowywane są tylko ich migawki. Jeśli chcecie któryś z nich otworzyć, wasz klient Dropboxa pobierze go, udostępni do edycji, a potem ponownie wyśle do chmury, zostawiając po nim lokalną migawkę. To bardzo wygodne rozwiązanie, o ile wasze prace zajmują maksymalnie kilkadziesiąt MB. Pobieranie większych plików trwa długo, przez co zaczyna człowieka irytować.

Dropbox Professional to również więcej miejsca w chmurze i wsparcie dla użytkowników.

dropbox professional class="wp-image-610735"

Każdy kto zdecyduje się na wykupienie dostępu do Dropbox Professional otrzyma 1 TB na przechowywanie swoich danych w chmurze. Oprócz tego, będziecie mogli udostępniać pliki z ograniczeniem czasowym lub zabezpieczone hasłem. Dropbox podkreśla też, że każdy użytkownik Dropbox Professional będzie miał pierwszeństwo, jeśli chodzi o wsparcie i obsługę klienta.

REKLAMA

Ile to kosztuje?

Opcje są dwie. Ci najbardziej zdecydowani użytkownicy mogą zdecydować się na opłatę za cały rok korzystania z usługi i zapłacić 199 eur. Ci mniej zdecydowani, mogą wybrać płatność w formie miesięcznego abonamentu, który wynosi 19,99 eur. Roczny dostęp opłaca się oczywiście bardziej. Decydując się na płatność z góry, w gratisie otrzymamy dwa miesiące dostępu do Dropbox Professional.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA