REKLAMA

Pierwsze DLC do Call of Duty: WWII zabierze graczy do Polski. Już czekam na dodatek „Ruch Oporu”

Activision od lat stosuje stały model czterech płatnych DLC, które obudowują każdą odsłonę Call of Duty o dodatkową zawartość sieciową. Pierwsze rozszerzenie najprawdopodobniej zabierze graczy do Polski!

30.10.2017 17.30
Pierwsze DLC do Call of Duty: WWII zabierze graczy do Polski
REKLAMA
REKLAMA

Chociaż wciąż nie mamy oficjalnej informacji na temat zawartości pierwszego DLC do Call of Duty: WWII, znamy jego nazwę - Resistance, którą możemy przetłumaczyć na Ruch Oporu. Podczas zapowiedzi rozszerzenia do WWII widzimy w tle mapę Europy z czterema zaznaczonymi flagami - Niemiec, Czechosłowacji, Francji oraz Polski.

Ruchy oporu wobec nazistowskiego okupanta były znane zwłaszcza w dwóch ostatnich państwach.

Skoro motywem tematycznym pierwszego dodatku jest opór przeciwko Niemcom, a na mapie widzimy między innymi flagi Francji oraz Polski, łatwo dodać dwa do dwóch. Nasz kraj wydaje się idealny jako wzór partyzanckiej walki z okupantem. Państwo podziemne, żołnierze podziemia, Powstanie w getcie, Powstanie Warszawskie - zdecydowanie nie brakuje tematów, którymi mogą inspirować się producenci Call of Duty: WWII.

REKLAMA

Każde DLC wydane przez Activision dodaje cztery mapy wieloosobowe do rozgrywek PvP. Zakładam, że areny wchodzące w skład pierwszego rozszerzenia będą zlokalizowane właśnie w Niemczech, Francji, Czechosłowacji oraz Polsce. Jeżeli tak, jestem ciekaw, jakie miejsce w naszym kraju wybiorą twórcy gry wideo. Pierwsza do głowy przychodzi Warszawa, pośród ruin której walka będzie toczona na bliskie i średnie dystanse.

Najprawdopodobniej więcej informacji na temat pierwszego DLC do Call of Duty: WWII poznamy po premierze podstawowej wersji gry, zaplanowanej już na 3 listopada 2017 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA