Gry  / News

Pierwsze DLC do Call of Duty: WWII zabierze graczy do Polski. Już czekam na dodatek „Ruch Oporu”

Picture of the author

Activision od lat stosuje stały model czterech płatnych DLC, które obudowują każdą odsłonę Call of Duty o dodatkową zawartość sieciową. Pierwsze rozszerzenie najprawdopodobniej zabierze graczy do Polski!

Chociaż wciąż nie mamy oficjalnej informacji na temat zawartości pierwszego DLC do Call of Duty: WWII, znamy jego nazwę - Resistance, którą możemy przetłumaczyć na Ruch Oporu. Podczas zapowiedzi rozszerzenia do WWII widzimy w tle mapę Europy z czterema zaznaczonymi flagami - Niemiec, Czechosłowacji, Francji oraz Polski.

Ruchy oporu wobec nazistowskiego okupanta były znane zwłaszcza w dwóch ostatnich państwach.

Skoro motywem tematycznym pierwszego dodatku jest opór przeciwko Niemcom, a na mapie widzimy między innymi flagi Francji oraz Polski, łatwo dodać dwa do dwóch. Nasz kraj wydaje się idealny jako wzór partyzanckiej walki z okupantem. Państwo podziemne, żołnierze podziemia, Powstanie w getcie, Powstanie Warszawskie - zdecydowanie nie brakuje tematów, którymi mogą inspirować się producenci Call of Duty: WWII.

Każde DLC wydane przez Activision dodaje cztery mapy wieloosobowe do rozgrywek PvP. Zakładam, że areny wchodzące w skład pierwszego rozszerzenia będą zlokalizowane właśnie w Niemczech, Francji, Czechosłowacji oraz Polsce. Jeżeli tak, jestem ciekaw, jakie miejsce w naszym kraju wybiorą twórcy gry wideo. Pierwsza do głowy przychodzi Warszawa, pośród ruin której walka będzie toczona na bliskie i średnie dystanse.

Najprawdopodobniej więcej informacji na temat pierwszego DLC do Call of Duty: WWII poznamy po premierze podstawowej wersji gry, zaplanowanej już na 3 listopada 2017 roku.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst