REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Awaria internetu mobilnego w Plusie - spore problemy w wielu miastach Polski

Plus zmaga się obecnie z awarią internetu mobilnego i łączności komórkowej. Użytkownicy z wielu miast Polski zgłaszają problemy z dostępem do usług.

06.10.2017
11:26
Plus nie działa? Awaria zasięgu i internetu mobilnego w całej Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Od rana osoby korzystające z sieci Plus zgłaszają problemy. Telefony abonentów nie łapią zasięgu, co uniemożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń, wysyłanie i odbieranie wiadomości oraz dostęp do internetu mobilnego.

awaria plus nie działa problem internet class="wp-image-604493"
Awaria w Plusie: rośnie liczba zgłoszeń

Plus nie działa w wielu miastach Polski.

Sporo zgłoszeń dotyczących awarii Plusa pojawiło się w serwisie Downdetector. Jako ogniska awarii wskazano tutaj następujące miasta: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Łódź, Gdańsk, Katowice, Lublin, i Szczecin, co potwierdzają komentarze.

Problemy z dostępem do usług potwierdzają klienci operatora w postach umieszczanych w serwisie Facebook. W serwisie społecznościowym najczęściej problem zgłaszają mieszkańcy miasta Żary i ogólnie województwa Lubuskiego, ale nie tylko tam.

awaria plus nie działa problem internet class="wp-image-604496"
Awaria w Plusie: mapa pokazuje, gdzie występują problemy

Ja+ Na kartę i problem z podwajaniem pakietów.

Z nietypowym przypadkiem awarii w Plusie zgłosił się do nas jeden z czytelników. Problem dotyczy taryfy Ja+ Na Kartę, w której wykorzystano promocję powiększającą pakiet internetu dwukrotnie z 6 GB do 12 GB.

Problem został zgłoszony przez klientów na forum operatora. W ich przypadku ikona zasięgu LTE jest wyświetlana w telefonie, ale nie są w stanie nawiązać połączenia internetowego - chociaż na koncie są środki i pozostało kilka gigabajtów niewykorzystanego pakietu.

Aktualizacja (15:29)

REKLAMA

Spytaliśmy przedstawicieli sieci Plus o to, kiedy internet w sieci Plus zacznie działać, kiedy klienci odzyskają dostęp do sieci i czy dzisiejsza awaria jest powiązana z problemem z podwajaniem paczki gigabajtów. Uzyskaliśmy następujący komentarz:

Prawdopodobnie chodzi o dwie całkowicie od siebie niezależne sprawy.
Jedna to efekty orkanu Ksawery, który w ciągu ostatniej doby przeszedł przez Polskę. W jego następstwie nie pracowało wiele naszych stacji bazowych, a główna przyczyna problemów to oczywiście przede wszystkim brak dostaw energii elektrycznej. Problem dotyczy praktycznie całego kraju, ale przede wszystkim południowo-centralnej Polski. Od kliku godzin usilnie pracujemy nad przywróceniem działania sieci i sukcesywnie kolejne stacje są włączane do ruchu. Na chwilę obecną już ponad połowa stacji została ponownie uruchomiona i cały czas trwają prace naprawcze, ale niestety ze względu na skalę zjawiska na całkowite usuniecie jego skutków będziemy musieli jeszcze poczekać. Klientów, którzy odczuli skutki opisanych problemów możemy tylko przeprosić za zaistniałą nie z naszej winy sytuację.
Natomiast orkan raczej nie ma związku z aktywacją pakietów internetowych. Prawdopodobnie chodzi o awarię systemu, która powoduje, że w jednej z promocji dla ofert prepaid nie można skorzystać z internetowych pakietów promocyjnych. Z tego co wiem to nasze służby informatyczne już pracują nad rozwiązaniem tego problemu i po jego wyeliminowaniu klienci będą mogli skorzystać z usług transmisji danych - Arkadiusz Majewski, Starszy Specjalista, Dział Komunikacji Korporacyjnej w sieci Plus

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA