REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Niedrogi i potężny Archos Diamond Omega trafi do Polski. Takie smartfony nad Wisłą lubimy najbardziej

Mimo że telefony ZTE na świecie cieszą się sporą popularnością, to w Polsce są traktowane w kategoriach ciekawostki.

13.10.2017
18:42
Archos Diamond Omega - potężny smartfon w niskiej cenie trafi do Polski
REKLAMA
REKLAMA

Dzieje się tak, ponieważ najlepsze modele tej firmy często nie są dostępne nad Wisłą. Dlatego wyjątkowo dobrą informacją jest to, że na polskim i europejskim rynku pojawi się klon modelu ZTE Nubia Z17S, czyli Archos Diamond Omega.

Jego bardzo ważną zaletą jest specyfikacja z najwyższej półki. Mamy tutaj całkiem duży, 5,73-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2040 x 1080 pikseli. Za wydajność smartfona odpowiada ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835, współpracujący z aż 8 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci flash.

Tymi podzespołami zarządza Android 7.1 Nougat z nakładką Nubia UI 5.0.

Archos Diamond Omega ma nie dwa, nie trzy, ale aż cztery aparaty.

Z tyłu znajdują się dwa obiektywy o wartości przysłony f/1.8 oraz f/2.0, a także matryce Sony IMX362 (12 Mpix) oraz IMX318 (23 Mpix). Z kolei z przodu umieszczono podwójny aparat z matrycami o rozdzielczości 5 Mpix oraz obiektywami o jasności f/2.0.

Oba aparaty pozwalają na uzyskanie ładnego rozmycia tła. To ważna zaleta, ponieważ niewiele telefonów na rynku ma przednie aparaty z dobrze działającym trybem portretowym.

Telefon jest wyposażony we wszystkie niezbędne standardy łączności, takie jak LTE, WiFi 802.11ac (z MiMO), Bluetooth 4.1, GPS oraz GLONASS, a także NFC do płatności zbliżeniowych. Nie zabrakło tu też akumulatora o pojemności 3100 mAh, który obsługuje szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge 3.0 za pomocą portu USB-C. Niestety telefon nie ma wyjścia słuchawkowego, ale w pudełku jest dostępna odpowiednia przejściówka umożliwiająca podłączenie klasycznych słuchawek do nowego portu.

Jak widać, mamy tu do czynienia ze sprzętem z absolutnie najwyższej półki, który praktycznie pod żadnym względem nie ustępuje produktom konkurencji, a pod niektórymi je nawet przewyższa.

Mimo to cena urządzenia jest wyjątkowo atrakcyjna.

REKLAMA

Wynosi ona zaledwie 2149 zł.

Archos Diamond Omega trafi do sprzedaży w listopadzie. Wtedy też postaramy się przetestować to urządzenie, ponieważ wydaje się ono jednym z najbardziej opłacalnych smartfonów z najwyższej półki dostępnych w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA