REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi Mi Note 3 wygląda jak Mi 6, ale nie daj się nabrać - te smartfony dzieli naprawdę sporo

Podczas dzisiejszej konferencji zaprezentowano Xiaomi Mi Note 3, czyli większą wersję sztandarowego modelu Xiaomi Mi 6 obecnego na rynku od kilku miesięcy.

11.09.2017
12:13
Xiaomi Mi Note 3 wygląda jak Mi 6, ale nie daj się nabrać – te smartfony dzieli naprawdę sporo
REKLAMA
REKLAMA

Przyznam, w porównaniu tym jest nieco przesady, mimo że w swoich materiałach promocyjnych użyło go nawet Xiaomi. Mamy tu do czynienia z podobnie wyglądającym telefonem. Sprzętem opakowanym w niemal identyczną obudowę wykonaną ze szkła. Jest on także wyposażony w aparat znany z Xiaomi Mi 6, który robi naprawdę ładne zdjęcia.

Jednak okazuje się, że różnice między tymi modelami są naprawdę spore i nie ograniczają się wyłącznie do wielkości wyświetlacza.

Czym Xiaomi Mi Note 3 różni się od Xiaomi Mi 6?

Xiaomi Mi Note 3 wygląda jak Mi 6, ale jest od niego znacznie gorszy. class="wp-image-590168"

Przede wszystkim rozmiarem. Xiaomi Mi 6 to dosyć mały smartfon, wyposażony w 5,15-calowy wyświetlacz. Mi Note 3 jest od niego zauważalnie większy i ma ekran o przekątnej 5,5”. Przez to obsługa nowego telefonu przy użyciu jednej ręki może być dosyć trudna. Warto o tym pamiętać przed zdecydowaniem się na jego kupno.

Jakością wykonania.

 class="wp-image-590165"

Bardzo istotną zaletą Xiaomi Mi 6 była szklana obudowa ze stalową ramką. Element ten znacznie zwiększał odporność telefonu na czynniki zewnętrzne, na przykład na upadki. Xiaomi Mi Note 3 ma podobnie wyglądającą obudowę z aluminiową ramką, która jest znacznie mniej wytrzymała. Oznacza to, że może być sprzętem znacznie bardziej podatnym na uszkodzenia niż Xiaomi Mi 6.

Akumulatorem.

 class="wp-image-590166"

Większa obudowa to też więcej miejsca na ogniwa. Dlatego właśnie Xiaomi Mi Note 3 wyposażono w akumulator o pojemności 3500 mAh. Nie jest to duża różnica względem Xiaomi Mi 6, którego akumulator charakteryzowała pojemność 3350 mAh i który oferował znacznie mniejszy ekran. Istnieje więc obawa, że Xiaomi Mi Note 3 będzie działał bez ładowania krócej niż mniejszy model.

Podzespołami.

Jest ona tym bardziej zasadna, że sercem Xiaomi Mi Note 3 nie jest procesor Qualcomm Snapdragon 835, a Qualcomm Snapdragon 660. Z jednej strony jest to słabszy układ, więc powinien cechować się mniejszy apetytem na prąd. Z drugiej strony jest on wykonany w 14-nanometrowym procesie technologicznym, podczas gdy Snapdragon 835 jest wykonany w nowocześniejszej i bardziej energooszczędnej litografii 10-nanometrowej.

 class="wp-image-590170"

Trudno jest przewidzieć, czy Xiaomi Mi Note 3 będzie działać na ładowaniu krócej od Mi 6. Możemy być tylko pewni tego, że większy model będzie zauważalnie wolniejszy.  I co tu dużo mówić, nie jest to dobra informacja.

Xiaomi Mi Note 3 i Xiaomi Mi 6 to zupełnie różne telefony.

Mogą wyglądać tak samo, Xiaomi może zaklinać się, że to niemal bliźniacze modele, ale prawda jest zupełnie inna. Xiaomi Mi Note 3 najprawdopodobniej będzie cechować sią gorszą jakością wykonania niż Mi 6, będzie od niego wolniejszy i będzie też krócej działał bez ładowania.

Co więcej, cena startowa obu modeli wynosi 2499 juanów, przez co w mojej opinii Xiaomi Mi Note 3 jest modelem zupełnie nieopłacalnym. Gdybym miał teraz wybierać między tymi dwoma urządzeniami, nie wahałbym się ani chwili i wydałbym pieniądze na znacznie lepsze Xiaomi Mi 6.

REKLAMA

Obejrzyj naszą recenzję Xiaomi Mi6:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA