REKLAMA

Xbox One może stać się ulubioną konsolą streamerów. Jesienią trafi do niej nowa funkcja

Microsoft nadal stawia na społecznościowe walory platformy Xbox. Do wersji beta systemu operacyjnego konsol Xbox One trafiła nowa funkcja, która ucieszy wszystkich tych, którzy lubią transmitować na żywo swoje gry.

22.09.2017 12.06
Streamowanie gier z Xbox One będzie łatwiejsze. Nadchodzi nowa funkcja
REKLAMA
REKLAMA

Xbox One już dawna oferuje wiele udogodnień dla streamerów, czyli osób które lubią transmitować i nagrywać tak zwane gameplaye, czyli to jak grają w daną grę. Samo zjawisko nadawania i oglądania gier to prawdziwy fenomen: to jedna z najpopularniejszych kategorii w sekcjach tematycznych na YouTube, to również cały model biznesowy giganta internetowego wideo, jakim jest Twitch.

Problem w tym, że Xbox One już od dawna nie jest sprzedawany z czujnikiem Kinect, a jego najnowsze wersje – Xbox One S i Xbox One X – nawet już nie posiadają dedykowanego portu dla tego akcesorium, wymuszając stosowanie przejściówki. To oznacza, że nie ma łatwej i taniej metody na dodawanie elementu, którzy streamerzy bardzo lubią: nakładania na transmisję z samej gry gdzieś z boku twarzy streamera i jego reakcji na to, co się dzieje na ekranie.

Microsoft zdecydował się więc wykorzystać atut, jakim jest system operacyjny konsol Xbox One. Już teraz beta-testerzy aktualizacji Fall Creators Update dla Windows 10 dla konsol Microsoftu mogą testować nową funkcję, jaką jest obsługa dowolnych kamer internetowych. A właściwie, to nie tyle nową, a odblokowaną w wersji na konsole.

Z Xbox One zadziała każda kamera internetowa zgodna z Windows 10.

Jeżeli twoja kamera internetowa nie wymaga jakiegoś niestandardowego oprogramowania i sterowników i po podłączeniu do PC z Windows 10 po prostu działa, to zadziała ona również z konsolą Xbox One. Twórcy aplikacji będą mogli implementować jej obsługę na tych samych zasadach, co obsługę Kinecta (a wręcz nie będą musieli nic robić, jeżeli taka obsługa jest już zaimplementowana). A więc przez API do kamery i mikrofonu.

REKLAMA

Microsoft już teraz zachęca beta-testerów do testowania kamerek internetowych w aplikacjach Mixer i Skype na Xbox One. Funkcja ta powinna jednak działać również w przypadku innych wykorzystujących do tej pory Kinecta aplikacjach, takich jak Upload Studio czy Twitch. YouTube – przynajmniej na razie – nie posiada obsługi Kinecta, a więc i kamerek internetowych.

Aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update dla komputerów PC ma się pojawić 17 października. Nie jest jasne, kiedy pojawi się jej wersja dla konsol Xbox One, ale należy się jej spodziewać w podobnym terminie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA