Sprzęt  / News

Podwójny aparat i wyświetlacz 18:9. To nie LG G6 - to smartfon Wiko za mniej niż 1000 zł

Wiko to jeden z małych producentów smartfonów, o którym jeszcze kilka lat temu nie słyszałem, a obecnie regularnie wydaje bardzo dobre sprzęty. Najnowsze z nich należą do serii Wiko View, która wyróżnia się na tle innych tanich urządzeń.

Największy wyróżnik wszystkich telefonów, które należą do tej linii, to wyświetlacz o proporcjach 18:9. Ekrany takie do tej pory można było znaleźć w urządzeniach z wyższej półki cenowej.

Oczywiście trzeba przyznać, że nie jest to najbardziej przydatna nowość dostępna na rynku mobilnym. Jednak z drugiej strony dzięki niej telefony prezentują się po prostu pięknie i jestem przekonany, że ten argument estetyczny może przekonać wiele osób do wyboru konkretnego urządzenia. Koronnym dowodem na to jest LG Q6, który (delikatnie mówiąc) nie jest najbardziej cenionym przez ekspertów modelem, a mimo to moi nietechnologiczni znajomi są nim zachwyceni.

Równie duże uznanie w ich oczach może zdobyć seria Wiko View.

A konkretnie Wiko View, Wiko View Prime oraz Wiko View XL. Pierwsze dwa z nich różnią się przede wszystkim rozmiarem, gdyż ich przekątne ekranu wynoszą kolejno 5,7” oraz 5,99”. W obu przypadkach rozdzielczość wyświetlaczy IPS wynosi 1440 x 720 pikseli. Sercem nowych modeli jest procesor Qualcomm Snapdragon 425, współpracujący z 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Wiko to jeden z małych producentów smartfonów, o którym jeszcze kilka lat temu nie słyszałem, a obecnie regularnie wydaje bardzo dobre sprzęty. Najnowsze z nich należą do serii Wiko View, która wyróżnia się na tle innych tanich urządzeń/

Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 7.1 Nougat wzbogaconego o autorską nakładkę. Tylny i przedni aparat oferują matryce o rozdzielczości 13 oraz 16 megapikseli.

Telefony wyposażono w akumulatory o różnych pojemnościach - Wiko View skrywa wewnątrz obudowy ogniwa o pojemności 2900 mAh, zaś Wiko View XL - 3000 mAh. Ceny obu sprzętów są całkiem rozsądne i wynoszą 749 oraz 849 zł.

Najciekawszym modelem z linii jest najdroższy Wiko View Prime.

Tak jak najsłabszy model, otrzymał on 5,7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1440 x 720 pikseli, ale góruje nad nim pod względem pozostałych podzespołów. Wyposażono go w szybszy procesor Qualcomm Snapdragon 430, 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Oferuje też podwójny, szerokokątny aparat (20 + 8 megapikseli). Pozostałe elementy specyfikacji to przednia kamera o rozdzielczości 16 megapikseli, akumulator 3000 mAh oraz system Android 7.1 Nougat.

Koszt zakupu tego sprzętu w Polsce wyniesie 949 zł, dzięki czemu będzie to jedna z najciekawszych propozycji w tym segmencie cenowym. Co prawda pod niektórymi względami ustępuje on konkurencji, ale jest wyposażony w kilka wyróżników, takich jak duży wyświetlacz oraz podwójny aparat. Właśnie one mogą sprawić, że Wiko View Prime stanie się sprzedażowym hitem.

To może być jeden z tych modeli, dzięki któremu marka Wiko może stać się bardziej rozpoznawalna i tym samym przejść do wyższej ligi.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst