REKLAMA

Posiadacze PlayStation 4 Pro jako pierwsi zobaczą Wiedźmina 3 w rozdzielczości 4K

O tym, że CD Projekt RED szykuje specjalną wersję Wiedźmina przygotowaną pod podkręcone konsole do gier wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Dziś dowiadujemy się, że nasza cierpliwość wkrótce zostanie wynagrodzona.

07.09.2017 12.35
Wiedźmin 3 PS4 Pro
REKLAMA
REKLAMA

Gdy Microsoft prezentował po raz pierwszy konsolę Xbox One X, wśród gier mających wykorzystywać możliwości nowej konsoli wymienił Wiedźmina 3. Wszyscy od razu zadali sobie pytanie: a co z PlayStation 4 Pro? Na szczęście CD Projekt RED w miarę szybko potwierdził, że użytkownicy najmocniejszej konsoli Sony również otrzymają aktualizację, dzięki której gra będzie na tych konsolach wyglądała lepiej.

Teraz się dowiadujemy, że nie musimy już długo czekać na rzeczoną aktualizację. Zwłaszcza, że czekaliśmy długo: zarówno PS4 Pro jak i sama gra są na rynku już od długiego czasu. Eurogamer informuje, że na spotkaniu podsumowującym wyniki finansowe CD Projektu, prezes zarządu ogłosił, że ta aktualizacja pojawi się „już za kilka dni”. Niestety, dokładnej daty nie sprecyzował.

Wiedźmin 3 na PS4 Pro – co nam da aktualizacja?

Problem w tym, że tego niestety nie wiemy. Co prawda CD Projekt zapowiada, że będzie to „wersja 4K”, jednak najprawdopodobniej gra będzie renderowana w niższej rozdzielczości, a następnie skalowana (prawdopodobnie metodą checkerboardingu) do tejże rozdzielczości. Prawdopodobnie nie otrzymamy też obsługi standardu HDR.

REKLAMA

Niestety, nie wiemy też nic o tym, czy gra będzie pracować w większej płynności oraz czy szczegółowość obrazu zostanie poprawiona. Wiemy jednak, że to będzie i tak wspaniały pretekst do ponownego zanurzenia się w tę niesamowitą grę. A jeżeli ktoś jeszcze w nią nie grał a posiada PS4 Pro, będzie to idealny moment by rozpocząć przygodę z Geraltem.

Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma również aktualizację mającą wykorzystać moc jeszcze wydajniejszego Xboksa One X. Konsola Microsoftu pojawi się jednak na rynku dopiero na początku listopada, a to oznacza, że posiadacze PlayStation będą mogli jako pierwsi sprawdzić odświeżoną grę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA