REKLAMA

Telewizja nc+ prezentuje pierwszy dekoder 4K. UltraBox+ ucieszy przede wszystkim fanów sportu na żywo

Telewizja nc+ jest kolejnym dostawcą treści w wysokiej rozdzielczości. Zaprezentowany został właśnie nowy dekoder UltraBox+.

25.09.2017 09.44
dekoder 4k nc+ ultrabox+
REKLAMA
REKLAMA

Telewizory 4K stają się coraz bardziej przystępne cenowo i trafiają do kolejnych domów, ale jak na razie dostęp do filmów i seriali w wysokiej rozdzielczości jest dość problematyczny. Na szczęście kolejni dostawcy treści wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów mających telewizory 4K.

Nowy dekoder 4K, czyli UltraBox+ od nc+.

UltraBox+ to pierwszy dekoder określany mianem 4K Ready w ofercie nc+. Firma przypomina, że była prekursorem nadawania programów w rozdzielczości HD, wprowadzając pierwszy dekoder HD na polskim rynku i chce powtórzyć to w przypadku ery 4K.

Dekoder 4K w nc+ wprowadzi nową funkcję Multirecording. Klienci będą mogli jednocześnie nagrywać trzy programy i oglądać w tym samym czasie czwarty. Potrzebna do tego będzie instalacja antenowa z konwerterem Unicable lub Wide-Band. Konwerter pozwoli też na znacznie szybsze zmiany kanałów (Fast Zapping).

UltraBox+, podobnie jak obecne dekodery nc+, będzie mógł łączyć się z internetem, a klienci uzyskają dostęp do biblioteki usługi VOD i nc+ GO TV. Część filmów i seriali w ofercie VOD doczeka się aktualizacji do 4K.

dekoder 4k nc+ ultrabox+ class="wp-image-595726"

Telewizja nc+ stawia na transmisje sportowe w 4K.

Dekoder pozwalający na oglądanie telewizji 4K będzie dostępny w ofercie operatora w pierwszej połowie listopada tego roku. Niedługo po wprowadzeniu UltraBox+ do oferty dołączą pierwsze treści w wysokiej rozdzielczości. Pojawi się też nowa oferta pakietowa wzbogacona o treści 4K.

REKLAMA

W pierwszej kolejności z możliwości dekodera 4K skorzystają osoby zainteresowane sportem. nc+ chwali się, że będzie emitować transmisje sportowe na żywo w wysokiej rozdzielczości jako pierwsza telewizja w Polsce. Nie wiadomo jednak jeszcze, które z wydarzeń sportowych doczekają się emisji w wysokiej rozdzielczości jako pierwsze.

Zapowiedziano natomiast, że w przyszłości produkcje serialowe produkcji własnej nc+ będą realizowane od początku w wyższej rozdzielczości. Wygląda na to, że drugi sezon Belfra obejrzymy jeszcze w 1080p, ale kolejny, jeśli takowy powstanie, będzie już kręcony w 4K.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA