REKLAMA

Flaga z napisem "Jazda z k******" w grze PES 2018 - fejk czy autentyk? Wyjaśniamy

Po sieci krążą zrzuty ekranu z gry PES 2018, na których widnieje transparent w polskim języku z niecenzuralnym hasłem. Sprawdzamy, jak się tam znalazł.

19.09.2017 08.55
PES
REKLAMA
REKLAMA

Gra Pro Evolution Soccer 2018 stała się bohaterką mediów społecznościowych w Polsce. Twittera i Wykop obiegają screeny, na których widać rozmazany, aczkolwiek przykuwający wzrok transparent wywieszony przez wirtualnych kibiców.

pes 2018 transparent polska class="wp-image-592646"

To tylko element tła, ale niezmiernie bawi, bo niecenzuralne hasło jazda z k... kojarzy się Polakom jednoznacznie z piłką nożną. Aż dziw bierze jednak, że w grze wideo znalazły się takie słowa. Gracze zaczęli się wspólnie zastanawiać, jak mogło do tego dojść.

Czyżby programiści z Konami zaczęli skanować transparenty z transmisji z prawdziwych stadionów i nie przeprowadzili potem żadnej moderacji? Czy polski dystrybutor gry, Techland, nie sprawdził wydawanej przez siebie gry i tego wcześniej nie zauważył?

REKLAMA

Nic z tych rzeczy - to tylko inwencja własna gracza-dowcipnisia, który wykorzystał oficjalne narzędzie w PES 2018.

Twórcy PES 2018 wcale nie zawarli przekleństw w języku polskim w kodzie gry przez nieuwagę. Ten screen to tylko dowód na to, że kreatywnością wykazał się jeden gracz. Nowa wersja Pro Evolution Soccer pozwala samemu ustalać treść określonej liczby transparentów w opcjach - ot, i koniec zagadki.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA